DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması Finalistleri Belirlendi

Genç Mucitler Aranıyor İnovatif Fikirler Yarışması Finalistleri Belirlendi

Genç Mucitler Aranıyor sloganı ile Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli İhracatçılar Birliği arasında düzenlenen ve dördüncüsü yapılacak olan  İnovatif Fikirler Yarışması proje başvuruları süresi sona erdi.

 

İlimizde ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi görmekte olan öğrenciler arasında geçtiğimiz yıllara oranla büyük rağbet gören yarışma için ön elemeler oluşturulan bir jüri tarafından gerçekleştirildi.

 

Proje ve fikirler; Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli Elektronik Öğretmeni R. Deniz Ersoy, Serhan Demir, Ramazan Dursun, Enerji Öğretmeni Semih Çetinbay, Ar-Ge Şubesinden Ayşe Dikmen ve Denizli İhracatçılar Birliğinden Sanem Yılmaz’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

 

Değerlendirme sonucu her kategori için 10 asil 5 yedek finalist belirlendi.

 

12 Nisan 2019 tarihinde Ödül Töreni gerçekleşecek olan yarışmaya ilgi gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik eder, finale kalan proje sahibi öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

Dereceye giren öğrencileri yarışma sürecinde destekleyen öğretmenlerinin de ödüllendirileceği yarışmada; Lise Kategorisinde 1. olan öğrenci ve öğretmeni Messe Frankfurt firmasının sponsorluğunda, 2019 Kasım ayında Frankfurt’da düzenlenen FORMNEXT – İleri Üretim Teknolojileri  Fuarına katılımları sağlanacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.