DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gönüllü Rehber Öğretmenlerden Oluşan 'Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibi Denizli'den Deprem Bölgesine Yola Çıktı

Gönüllü Rehber Öğretmenlerden Oluşan 'Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibi Denizli'den Deprem Bölgesine Yola Çıktı

Yüzyılın en büyük afeti sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından arama-kurtarma faaliyetleri, sıcak yemek ve konaklama imkânı sağlanması, çocuk ve yetişkinlere psikolojik destek verilmesi, yardımların dağıtılmasını da kapsayan birçok alanda İl Milli Eğitim Müdürlüklerini koordine ederek çalışmalar yürütülüyor.

Depremden etkilenen vatandaşlarımıza yönelik  'Psikososyal Destek Hizmetleri'  sunulması amacıyla; ilimiz okul/kurumlarında görevli gönüllü rehber öğretmen/psikolojik danışmanlardan oluşturulan  'Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibi'  Malatya ilinde depremden etkilenen vatandaşlarımıza yönelik psikolojik destek hizmeti verecekler.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri Denizli 'Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibini uğurladı.

Rehber öğretmenlerden oluşan Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibini Malatya'ya yolcu eden Müdür Ekici "Bakanlığımız, Valiliğimiz ve AFAD koordinesinde depremin yaşandığı ilk günden itibaren deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza yardım edebilmek adına Denizli olarak seferber olduk. Seyyar mutfağımız Hatay'da hizmetine devam ederken ilimiz meslek liseleri ve halk eğitimi merkezlerinde üretilen yardım malzemeleri de gönderilmeye devam ediyor. Bugün de gönüllü rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımızdan oluşan 10 kişilik ekibimizi Malatya'ya uğurluyoruz" dedi.

16-02-202316-02-202316-02-202316-02-2023

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.