DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Hakkı Pekdemir’in İsmi Alaattin Ortaokulu’nda Yaşayacak

Hacı Hakkı Pekdemir’in İsmi Alaattin Ortaokulu’nda Yaşayacak

Hayırsever İşadamı Abidin Pekdemir, 2010 senesinde vefat eden babası Hacı Hakkı Pekdemir adına Acıpayam İlçesi Alaattin Mahallesi’nde bulunan Alaattin Ortaokulu bahçesine Yemekhane, Kantin ve Özel Eğitim Sınıfı’ndan oluşan bina yaptıracak. Alaattin Ortaokulu’ndaki önemli bir eksiği karşılayacak olan binanın yapımı için hazırlanan protokol, düzenlenen törenle imzalandı.

 

Valilik Makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine, Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Pekdemir Gıda A.Ş. adına rahmetli Hacı Hakkı Pekdemir’in oğlu Abidin Pekdemir katıldı.

 

İmza öncesi duygularını ifade eden Hayırsever İşadamı Abidin Pekdemir, doğup büyüdükleri Alaattin Mahallesine katkı sağlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Acıpayam Alaattin Kasabasında okuduk,  zor şartlar altında büyüdük. Tabi o günleri unutmadık. Alaattin’imizde bulunan ortaokulumuzda; toplantı salonu, yemekhane, kantin ve derslik gibi eksikliklerin olduğu kulağımıza geldi. Bizde uygundur dedik. Allah bize bu hayrı yaptırmak için ilk adımımızı atmayı nasip etti. Rabbimin bize bu günleri gösterdiği için çok mutluyum, şükürler olsun.  İnşallah daha büyüklerini yapmayı da nasip eder. Ben bu yapacak olduğumuz eserlerin Alaattin’imize, çocuklarımıza ve gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum, bu hayra vesile olan Sayın Valime ve İl Milli Eğitim Müdürümüze de çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan da razı olsun.” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise Hayırsever Abidin Pekdemir’e teşekkür ederek şunları söyledi; “Bugün hayırseverlerimizden Abidin Pekdemir ile protokol imzalamak üzere bir araya geldik. Kendileri Pekdemir Ailesi olarak Acıpayam’ın Alaattin Mahallesinden.  Abidin Bey ile Alaattin Ortaokulumuzun yemekhane, ek ders ve özel sınıf ihtiyacını gidermek üzere protokol imzalayacağız. Kendileri bu inşaat çalışmasının bitirilerek teslim edilmesini taahhüt ediyorlar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum.  Yapılacak olan yapı ile Alaattin Ortaokulumuzun önemli bir eksikliği giderilmiş olacak. Burada eğitim gören çocuklarımızın eksikliğini yaşadığı sosyal tesis ve müştemilat eksikliği giderilerek öğrencilerimizin çektiği sıkıntı bitirilecek.”

 

Pekdemir Ailesi’nin Denizli’de büyük bir aile olduğunu belirten Valimiz Şükrü Kocatepe, Abidin Beyin kardeşi Halil Pekdemir’in de yakın zamanda kapasiteli büyük bir okul yaptıracağı müjdesini paylaşarak sözlerini şöyle sürdürdü; “Pekdemir Ailesi gurur duyduğumuz müteşebbis ve ticaret erbabı olarak Denizli’nin yetiştirdiği ender ailelerden birisi. Dolayısıyla bu imza Pekdemir Ailesi’nin bundan sonraki hayırlarının başlangıcı olur inşallah.  Ticaret erbabı Halil Pekdemir Beyefendiyle yakın zamanda bir protokol imzalayacağız. Kapasiteli ve güzel bir okul yaptıracak.  Abidin Bey, yaptıracak olduğu ek tesis ile birlikte mevcut Alaattin Ortaokulumuzun yeniden restorasyonu ve diğer eksiklerin giderilmesini konusunda da önemli bir katkı sağlayacak. Yapılacak olan bu güzel katkı ve verdikleri destekler için Abidin Bey’e tekrar teşekkür ediyor, ömürlerinin ve kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

İlimiz Acıpayam İlçesi, Alaattin Mahallesi’ndeki Alaattin Ortaokulu bahçesinde 200 metrekare alan üzerine yapılacak olan Yemekhane + Kantin ve Özel Eğitim Sınıfı’ndan oluşacak yapıda kaloriferli ısıtma kullanılacak. Tamamı Abidin Pekdemir tarafından yaptırılacak olan binanın maliyetinin 150.000 TL’ye mal olacağı ve 2016 yılında bitirilmesinin planlanıyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.