DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Şairimiz Yunus Emre'yi Anlattılar

Halk Şairimiz Yunus Emre'yi Anlattılar

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Merkezefendi Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan il geneli kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un makamında gerçekleştirilen ödül törenine dereceye giren öğrenciler ile okul müdürleri katıldı.

 

Anadolu'da Türkçe şiirin öncüsü olan tasavvuf ve halk şairimiz Yunus Emre'nin vefatının 700. Yılında il geneli gerçekleştirilen kompozisyon yarışmasında büyük başarı göstererek dereceye giren öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz "Resmi ve özel ortaöğretim öğrencilerimiz arasında "Yunus Emre'de Sevgi ve Hoşgörü" konulu kompozisyon yarışmasında öğrencilerimiz Halk Şairimiz Yunus Emre'yi anlattılar. Yarışma komisyonumuz dereceye giren öğrencileri seçmekte çok zorlandılar. Gönderilen kompozisyonların her biri birbirinden güzeldi. Bugün dereceye gideren öğrencilerimize ödüllerini veriyoruz. Yunus Emreler, Aşık Veyseller ve daha nice şairimi bizim kültürel zenginliklerimizdir. Öğrencilerimizi değerlerimizle yetiştirmek için çalışıyoruz. Tarihini iyi öğrenen  nesiller gelecekte her zaman ayakta kalır ve başarılı olur" dedi.

 

Müdür Oğuz konuşmasının ardındandan yarışmada birinci olan Pamukkale Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi öğrencisi Ceylin Girgin'i yarım altın, ikinci olan Merkezefendi Denizli Anadolu Lisesi öğrencisi Sinem Yalçın'ı çeyrek altın ve üçüncü olan Yağmur Özdemir'i gram altın ile ödüllendirdi.

 

10-06-202010-06-202010-06-202010-06-2020

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.