DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hami Projesi Ödül Töreni

Hami Projesi Ödül Töreni

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde uluslararası standartlar gözetilerek gelişen bir özel öğretimin, resmi/özel tüm okullar için destekleyici ve geliştirici bir işlev üstlenmesi hedeflenmektedir.

 

Bu kapsamda Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 2019 ylı Mart ayında özel ve resmi okullar arasında "Okul Hamiliği" projesi  protokolü imzalandı.

 

Okul Hamiliği projesi ile resmi ve özel okullar arsında Sosyal Etkinlik, Akademik ve Araştırma Geliştirme alanlarında ortak etkinlikler gerçekleştirildi. Birbirleriyle eşleştirilen resmi ve özel okullar tarafından 2019 Nisan ayı sonuna kadar yapılan etkinlikler MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen kriterler dikkate alınarak değerlendirmeye alındı.

 

Hami projesi kapsamında yapılan değerlendirme sonucu dereceye giren okullara Berat Belgesi, katılan tüm okullara da Katılım Belgesi Denizli Valisi Hasan KARAHAN tarafından verildi.

 

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Okullarında yapılan törene Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürleri Şaban Altınsuyu ve Hami Projesine katılan resmi ve özel okul müdürleri katıldı.

 

Protokol imza töreni açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz "Sayın Valim, çok saygı değer okul müdürü arkadaşlarım; hamilik projesini 2023 eğitim vizyon belgemiz doğrultusunda çok anlamlı bir şekilde yerine getirmelerinden dolayı 73 devlet okulunu ve 73 özel okulumuzu içtenlikle kutluyorum. Sayın Bakanımızın hayata geçirdiği  2023 eğitim vizyon belgesi hedeflerinden birini bu proje ile hayata geçirdik.  2023 vizyon belgemiz çok kapsamlı bir çalışma. Denizli olarak Hamilik Projesinin yanı sıra başarı anlamında çok güzel çalışmalarımız var. Bunların başında öğretmen eğitimleri ve fırsat eşitliği  çalışmaları gelmekte. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 1150 okul ve kurumumuzla beraber  başarılara imza atılması sizler sayesinde gerçekleşiyor. Siz değerli okul müdürlerimiz ve öğretmen arkadaşlarımız olmadan bizlerin eğitim öğretimde hamle yapmamız söz konusu değildir. Bu tarz projelerimizin katlanarak çoğalmasını içtenlikle arzu ediyorum. 2023 Vizyon Belgemizi Denizli'de en iyi şekilde uygulanmak için çaba sarf ediyoruz. Bugüne kadar 1235'e yakın beceri atölyesini hayata geçirdik" dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan yaptığı konuşmasında "Değerli Milli Eğitim Müdürüm, çok kıymetli okul müdürü arkadaşlar, kıymetli öğrencilerimiz. Hepinize hayırlı sabahlar. Güzel bir işin, birlikte bir şeyler paylaşmanın,  birlikte çalışmanın güzelliğini, faydasını, kazanımlarını ve bereketini hep birlikte gördük. Bakanlığımızın öncülüğünde ülke çapında böyle bir proje başlatıldı ve Denizli de bu projeye öncesinde de benzer çalışmalar yürüttüğü gibi hazır bir şekilde ve daha bir şevkle sarıldı. Sonuç olarak da 73 devlet 73 özel okul olmak üzere 146 okulumuz böyle bir güzelliği paylaştı. Zaman içerisinde bütün okullarımızın böyle bir iş birliğini gerçekleştireceklerine inanıyoruz. Özel ya da devlet okullarımızın hepsinin kendilerine göre avantajlı durumları var. Bunları birlikte paylaşıp avantajları çoğaltmak yolunda böyle bir proje gerçekleştirildi. Emeği geçenleri kutluyor ve okullarımızın bu konudaki istekli katılımlarını tebrik ediyorum. Okul yönetici ve öğretmenlerimizin ilgi ve alakalarını takdir ediyorum. Bütün kurumlarımız milli eğitimimizin bir parçası. Hepsini aynı şekilde destekliyor ve hepsinin daha iyi şartlarda geleceğin Türkiye'sini kurmasında başarılı olmalarını canı gönülden diliyoruz. Projemiz hayırlı olsun, teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum" dedi.

 

İlimizde yapılan değerlendirme sonunda  ilk üçe giren okulların çalışmaları MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne Türkiye çapında yapılacak yarışmada ilimizi temsil edecekler.

 

2018-2019 eğitim öğretim yılında "HAMİ" projesi kapsamında;

 

İlimiz genelinde faaliyetini sürdüren 73 özel okul ile 73 resmi okulla protokol imzalandı.

 

İmzalanan protokoller kapsamında;

Sosyal Etkinlik Alanında 247,

Akademik Çalışmalar Alanında 197

Araştırma Geliştirme Çalışmaları Alanında 194

Olmak üzere toplam 638 etkinlik gerçekleştirildi.

Değerlendirme sonucunda dereceye giren okullar

 

1.Özel Denizli Çözüm Anadolu Lisesi/Çal Anadolu Lisesi

2.ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli İlkokulu/Babadağ Osman Nuri Yılmaz İlkokulu

3. ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Anadolu Lisesi/Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesi

 

08-10-201908-10-201908-10-201908-10-201908-10-2019

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.