DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Kımıl Ailesine Vefa Gecesi

 Hayırsever Kımıl Ailesine Vefa Gecesi

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilimiz eğitimine büyük katkıları olan Kımıl Ailesine vefa gecesi düzenlendi.

 

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonunda düzenlenen geceye Merhum Yaşar Kımıl’ın değerli eşleri Fatma Kımıl ve ailesi, Denizli Valisi Hasan Karahan ve eşleri Şule Meral Karahan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

 

Yaşar Kımıl Fen Lisesi, Güney Yaşar Kımıl İlkokulu ve Güney Fatma Kımıl Öğrenci Pansiyonunu eğitime kazandıran Kımıl Ailesine hitaben hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, Yaşar Kımıl Fen Lisesi Müzik Öğretmeni Ayten Hançer saz çalarak söylediği türkü ile müzik dinletisi yaptı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Hayırseverimiz Yaşar Kımıl’a Allah rahmet eylesin. Kızları Merhume Sevinç Kımıl’a da Allah’tan rahmet diliyorum. Merhum Yaşar Amcamız mütevazı bir iş adamı ve eğitim aşığı idi. Sağlığında kendisini yakından tanıma şansına sahip oldum. Kendisi eğitime uzun yıllar büyük katkılarda bulundu. Kımıl Ailesi doğduğu ve doyduğu toprakları nitelikli ve modern eğitim yuvaları ile donattı.  Eğitime kazandırmış oldukları okullarda; vatan, bayrak, millet ve anne-baba sevgisi ile donatılmış öğrenciler yetiştiriyoruz. Merhum Yaşar Kımıl ve evlatlarının içlerinde hiç sönmeyen, bitmeyen eğitim ateşi ve eğitim sevdası var. Gelecek nesilleri yetiştirme heyecanı var. Gönül zenginliği var. Bu memleketin çocukları ve gençleri sizlere minnettar” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında “Hayırseverlerimiz ile vefa gecelerinde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Vefa gecelerimizin amacı topluma ve insanlığa güzel iş yapan değerli hayırseverlerimize olan teşekkürlerimizi iletmektir. Hayırseverlerimizle bir araya gelerek güzel organizasyonlarımız oluyor. Bu etkinliklerin devam etmesini diliyorum. Merhum Yaşar Amcamız eserleri, evlatları, hatıraları ve inanıyorum ki ruhaniyeti ile her zaman aramızda. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Denizlimizde birbirinden değerli hayırseverimiz var. Kımıl ailesinin de hayır işlerinin her zaman olduğu gibi bundan sonrada devam edeceğine inanıyorum. Merhum Yaşar Kımıl Amcamızın değerli eşleri Fatma Kımıl annemize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasının ardından başta Fatma Kımıl Hanımefendi olmak üzere Kımıl ailesine eğitime yaptıkları katkılarından dolayı plaket ve çiçek takdim etti.

 

25-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-2019

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.