DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Osman Aydınlı ve Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

Hayırsever Osman Aydınlı ve Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilimiz eğitimine yaptırdıkları okul ile büyük katkıları olan Osman Aydınlı ve ailesine vefa gecesi düzenlendi.

 

Denizli Polisevi’nde düzenlenen geceye Denizli Valisi Hasan Karahan, hayırsever Osman Aydınlı ve ailesi, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Dr.Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu,  İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

 

Pamukkale Osman Aydınlı İlkokulu ve Pamukkale Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ilimiz eğitimine kazandıran Osman Aydınlı ve ailesi adına hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, Osman Aydınlı İlkokulu öğrencisi Ayşenur Yıldırım, hayırsever  Osman Aydınlı’ya hitaben yazdığı şiiri okudu.

 

Programın açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Bugün Denizli’deki güzelliklerden bir tanesini yaşıyoruz. Denizli’de eğitim öğretimde bir başarı varsa bunun mimarı başta Sayın Valimiz olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımız, Denizli’mizin çok saygı değer hayırseverleri, öğretmen arkadaşlarım, okul aile birliğinde görev yapan anne-babalar ve tüm Denizli halkıdır. Ancak bizim başarımıza en çok hız veren, katma değer katan ise hayırseverlerimizdir. Bugün burada Osman Aydınlı’ya ne kadar teşekkür etsek azdır.

Denizli sadece sınavlarda başarılı değil. Okullarımız hem nicelik anlamında hem de nitelik anlamında son derece güzel ve eğitim öğretimde başarılıdırlar. Burada tabi öğretmen arkadaşlarımızla birlikte okul müdürü arkadaşlarımızın da çok büyük emekleri var. Milli Eğitim Müdürü olarak 15 bin öğretmenin emrinde olan bir kişiyim.  Denizli’miz Türkiye’yi en iyi temsil eden illerden bir tanesi. Ne kadar LGS ve YKS’de 2. olsak da, bu bize yetmiyor. Bizim hedefimiz çocuklarımızın bilgili, donanımlı olmaları ve gelişen teknoloji ve bilgi çağında çocuklarımızı en üst noktalara getirip onları uluslararası alanlarda yarışan nesiller haline getirmektir. Bu yüzden de hayırseverlerimize ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu Osman Abimizin şahsında tüm hayırseverlerimize bir kez daha duyurup onlara teşekkür etmek istiyorum. Bugüne kadar Milli Eğitim Camiasına iki güzel okulumuzu kazandıran Aydınlı Ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

 

Hayırsever İşadamı Osman Aydınlı konuşmasında “Herkesin olduğu gibi benim de bir hayat hikâyem var. Lise yıllarımdan itibaren ihracatçı olmak istedim. O zamanlardan kalan mücadeleci ruhum ve hırsım beni bugünlere getirdi. Ülkemiz için en başta eğitim olmak üzere ihracatın ve istihdamın ne kadar önemli olduğunu ülke tarihimizde yaşadığımız zorluklardan sebep bilecek tecrübeye sahibim. Buradan yola çıkarak eğitime bir ruh katmanın, istihdam sağlamanın ve ihracat yapmanın tadının bambaşka olduğunu biliyorum. Hiçbir şey ülkemden daha önce değildir. Önce vatan olması lazım ve bunun için de önce içi donanımlı eğitim kurumlarının olması lazım. Öğrenciler ve öğretmenler üzerlerine düşeni yapıyorlar ve bizim de onlara yardımcı olup daha iyi eğitim veren ve üreten insanlar yetiştirmemiz lazım” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında “Bu memleketin yaşaması, dik durması dünya için bir umuttur. Onun için de bu topraklarda yaşayan bizler de dik ve sağlam durarak dünyanın umudu olmaya devam etmeliyiz. 82 milyon vatan evladımız bu vazifenin şuurunda. Hemen hemen her alanda bu aşkla ve şevkle memleketin daha iyiye gitmesi adına gayret ediyorlar. Sayın Osman Aydınlı’da bunun güzel örneklerinden birisidir. Denizli bu açıdan şanslı bir şehirdir. 300’e yakın hayırseverimiz birçok konuda katkılarını sunuyorlar. Eğitime destek veren büyük bir aileye sahibiz. Tüm hayırseverlerimize ve emeği geçenlere bu güzel geceyi bizlerle paylaşanlara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Program sonunda Denizli Valisi Hasan Karahan, Hayırsever Osman Aydınlı’ya eğitime yaptıkları katkılardan dolayı plaket verdi.

 

30-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-201930-04-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.