DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Turgut Dalaman ve Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

Hayırsever Turgut Dalaman ve Ailesine Vefa Gecesi Düzenlendi

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilimiz eğitimine yaptırdıkları okul ile büyük katkıları olan Turgut Dalaman ve ailesine vefa gecesi düzenlendi.

 

Dedeman Park Otelde düzenlenen geceye Denizli Valisi Hasan Karahan, eşi Şule Meral Karahan, hayırsever Turgut Dalaman, eşi Berna Dalaman, ve ailesi, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Honaz Kaymakamı Zafer Öz,  İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı J.Albay Metin Düz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

 

Pamukkale Berna Dalaman Anaokulu, Honaz Karateke Necati-Fikriye Dalaman İlkokulu ve Ortaokulunu ilimiz eğitimine kazandıran Turgut Dalan ve ailesi adına hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, anaokulu ve ortaokul öğrencileri hayırsever Turgut Dalaman’a hitaben yazdığı şiiri okudu.

 

Programın açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Hayırseverimiz Turgut Dalaman okul yaptırmak istediğinde, nereye okul yaptırmak istiyorsunuz şeklinde sorduğumuzda ihtiyaç neredeyse oraya yapalım cevabını vermişti. Ve akabinde Honaz Karateke’ye Necati-Fikriye Dalaman İlkokulu ve Ortaokulunu yaptırarak ilimiz eğitimine kazandırdılar. Ayrıca Pamukkale İlçemizdeki Topraklık Mahallemizdeki anaokulunu ihtiyacını da Berna Dalaman Anaokulunu yaptırarak karşılamış oldular. İlimiz eğitimde hayırseverleri bakımından çok şanslı bir il. Buradan tüm hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyorum Aynı zamanda Sayın Valimizde eğitime büyük önem veriyorlar. Eğitimin her alanında bizi yalnız bırakmayarak eğitim çıtasının yükseltilmesinde büyük emekleri var” dedi.

 

Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman konuşmasında “İlimize hizmet adına yaptırdığımız okullarında tüm ailemin büyük destekleri ve katkıları vardır. Ben 1958 doğumluyum. Bu yaşıma kadar hayatta birçok şeyi gördüm ve yaşadım. Bu güne kadar en mutlu olduğum gün Berna Dalaman Anaokulu’ndaki 23 Nisan kutlama programı idi. Okullarımızın ve ilimiz eğitiminin her zaman yanındayız. Bu güzel geceyi düzenlediğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Denizli Valisi Hasan Karahan konuşmasında “Mensubiyet mesuliyet ister sözü vardır. Bu topraklara mensup olan insanlar bu mensubiyetin getirdiği mesuliyeti de idrak ederek böyle güzellikleri milletimizin gençliğimizin hizmetine sunuyorlar. Kendilerinden Allah razı olsun. Denizli bu yönden örnek bir şehir. Eğitime hayırsever katkısı bakımından ilimiz Türkiye hatta dünya birincisi. Bunu gururla her fırsatta dile getiriyoruz. Bize bu fırsatı veren Denizlili hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Denizlili hemşerilerimiz bugün olduğu gibi bundan sonrada bu hizmetlerinin devam edeceğine yürekten inanıyoruz. 300 civarı okul yaptıran hayırseverimiz var. Eğitim en önceliğimizdir. Hayırseverlerimiz için vefa geceleri düzenleyerek onlarla bir araya gelmek istedik. Hayırseverlerimize eğitime yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Program sonunda Denizli Valisi Hasan Karahan, Hayırsever Turgut Dalaman ve eşi Berna Dalaman’a eğitime yaptıkları katkılardan dolayı plaket verdi.


06-05-201906-05-201906-05-201906-05-201906-05-201906-05-201906-05-2019

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.