DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverler Okul Yaptıracak Arsa Bulamıyor

Hayırseverler Okul Yaptıracak Arsa Bulamıyor

Denizlili Hayırseverler tarafından İMECE usulü yaptırılacak olan Pamukkale Zeytinköy Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için hayırsever katkısı artarak devam ediyor. Hayırsever İşadamı Yavuz Şengül okulun yapımı için 100 bin lira yardımda bulundu. Protokol imza töreninde Hayırsever İşadamı Şengül’e teşekkür eden Vali Dr. Ahmet Altıparmak, birçok hayırseverin okul yaptıracağını ancak okul yaptıracak arsa bulamadıklarını söyleyerek, arsa bağışlamak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

 

Valilik Makamında gerçekleşen protokol imza törenine; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Yavuz Şengül katıldı.

 

Törende konuşan Vali Dr. Ahmet Altıparmak;  “Hayırsever İşadamımız Yavuz Şengül ile bugün hayırseverler tarafından yapılacak okullar ile ilgili protokole imza atacağız. İnşallah Yavuz Bey için bu bir başlangıç olur. Bol kazançlar diliyoruz. Kendilerine ve ülkenin ihtiyaçlarını gidermede de hayırları olsun. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

 

Konuşmasında, birçok hayırseverin okul yaptırmak istediğini ancak okul yaptıracak arsa bulamadıklarını söyleyerek arsa bağışlamak isteyen Hayırseverlere seslenen Vali Altıparmak; “Hayırseverler sıraya geçti. Ama Denizli’de arsa bulamıyoruz. Malum yenilerde bittiği zaman 300’den fazla dersliğe ihtiyacımız olacak. O dersliklerin yapımı noktasında hayırseverler tamam diyorlar. Görüşmeler sonucunda belirli bir yol aldık ama arsa sıkıntımız hat safhada. Hem Belediyelerimizi hem de arsası olan hayırseverlerimizi bu noktada zorluyoruz. Ama arsa bağışlayacakları bulmak zor. Onları da basınımızın vesilesiyle buradan hatırlatalım.  Onlar en azından arsayı versinler başka bir hayırseverle birlikte okulumuzu yapalım. Biz de başka bir okula arsayı veren kişinin ismini veririz. Ya da parayı verenin ismini başka bir okula veririz” diye konuştu.

 

Vali Altıparmak’ın konuşmasının ardından protokol, Vali Dr. Ahmet Altıparmak ve Hayırsever İşadamı Yavuz Şengül tarafından imzalandı.

 

Pamukkale İlçesi Zeytinköy Mahallesinde yaptırılacak olan okul; 24 derslikli, bodrum+zemin+3 kat ve konferans salonundan oluşacak. Okulun yapımı için hayırseverlerimiz 100 bin lira katkıda bulunuyor.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.