DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimize İlkyardım Eğitimi

Denizli İl Milli Eğitimi Müdürlüğü ve Denizli İl Sağlık Müdürlüğü  işbirliği ile “İlkyardım Öğrenelim, Öğretelim Projesi”  yürürlüğe girdi.
Öğretmenlerimize İlkyardım Eğitimi

Denizli İl Milli Eğitimi Müdürlüğü ve Denizli İl Sağlık Müdürlüğü  işbirliği ile “İlkyardım Öğrenelim, Öğretelim Projesi”  yürürlüğe girdi.

 

İlimiz merkez ilçelerindeki liselerde görev yapan ve ilkyardım derslerine giren öğretmenler ile ilkyardım gerektiren durumla sıkça karşılaşan öğretmenler arasında yapılan  anketlerde öğretmenlerin %78’inin temel ilkyardım eğitimi almak istediğinin tespiti üzerine bu proje hayata geçirildi.

 

“İlkyardım Öğrenelim, Öğretelim Projesi” ile öğretmenler iki günlük ilkyardım eğitiminden geçeceklerdir. Söz konusu eğitimler  Eylül-Aralık 2014 döneminde her biri 20 kişiden oluşan 8 grup halinde yapılacaktır. Projenin ve eğitimlerin açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Tekin, milli eğitim şube müdürü,  sağlık müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

 

Sağlık Müdürü Mahmut Tekin açılış konuşmasında“ AVM’ler gibi hastaneler yapılmakta ama bu hastanelerimizde korkunç yığılmalar oluşmaktadır. Hasta sayılarında hiçbir zaman azalma olmamaktadır. Sağlık Müdürlüğü olarak ilkyardım eğitimi bilincini oluşturmak istiyoruz. Bu konuda öğretmenlerimiz bizim en büyük paydaşımız. Millî Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir çalışma yapmak istedik. Öğretmenlerimize uyguladığımız anketlerde ilk yardım konusuna büyük bir talep geldi. Bu doğrultuda yaptığımız protokolle ilk etapta liselerde görev yapan beden eğitimi, biyoloji ve sağlık bilgisi öğretmenlerine yönelik eğitimler gerçekleştirilecektir. Öğretmenler bizim en büyük destekçimiz ve onların desteğini bekliyoruz” dedi.

 

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “ Bizler eğitimcileriz. Müfredatımız doğrultusunda sağlık bilgilerini derslerde teorik olarak işlemekteyiz. Öğrencilerimizin eğitimlerinin mükemmel bir şekilde almaları sağlarken güvenli ortamlar ve okullar en önemli önceliklerimiz. Hizmetlerimizi sürdürürken zaman zaman diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızla ortak çalışmalarımız olmaktadır. Bugünkü projede bunlardan biri ve  çok önem vermekteyiz. Okullarda, öğrencilere ilk olarak ulaşacak öğretmenlerin yapacağı doğru müdahaleler, öğrencinin sakat kalmasını önleyebilir ya da hayatının kurtarılmasını sağlayabilir. İlkyardım eğitimini öğretmenlerimize vererek okul güvenliği konusunda ayrı bir adım atılmış oluyoruz. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bu proje ile birlikte eğitim alanında yıllarca hizmet verecek olan öğretmenlerin ilkyardım bilgileri güncellenecek ve bu bilgilerin daha çok sayıda öğrenci gurubuna ulaşmasını sağlamış olacaktır.

 

 

 İlkyardım Eğitimiİlkyardım Eğitimiİlkyardım Eğitimi

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.