DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Afete Hazır Okul Sertifika Töreni

Afete Hazır Okul Sertifika Töreni
Afete Hazır Okul Sertifika Töreni

Millî Eğitim Bakanlığı ve Başbakanlık Afet ve Acil Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında imzalanan “Afete Hazır Okul Kampanyası” protokolü kapsamında ilimizde görevli öğretmen ve yöneticilere Okul Afet ve Acil Durum Planları Hazırlama Eğitmen eğitimi verildi.

 

Eğitmen eğitimleri sonucu sertifika almaya hak kazanan yönetici ve öğretmenlere Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

 

Sertifika törenine İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Afet Acil Durum Müdürü Recep Demirci, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik, AFAD Şube Müdürü Yusuf Karayel ve sertifika almaya hak kazanan yönetici ve öğretmenler katıldı.

 

İl Afet Acil Durum Müdürü Recep Demirci yaptığı konuşmasında “Başkanlığımızca Afete Hazır Türkiye Projesini hayata geçirdik. 3 aşamalı olan bir projedir bu. Bunlar “Afete Hazır Aile, Afete Hazır Okul ve Afete Hazır İşyeri”dir. Afete Hazır Okul protokolü kapsamında siz değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz eğitimden geçtiniz. Bundan sonraki süreçte okullarda afet ve acil durum planları hazırlanacaktır. Bu görev artık sizlerindir. Sizlerde bizlerin birer parçası oldunuz. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında; “ Bizler eğitimciyiz  ve çocuklarımızın güvenli ortamlarda eğitim almaları için var gücümüz ile çalışıyoruz. Sizlere takdim edilecek olan sertifikalar bunların bir kanıtı. Çünkü çocuklarımızı güvenli ortam ve mekanlarda eğitim yaptırmak zorundayız. Bilinçli kişilere ihtiyacımız var. Yapılan protokol çerçevesinde ilimizde 17 yönetici ve 20 öğretmen arkadaşımız bu eğitimden geçmiştir. Bugünden sonra şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki “Afete Hazır Okul” ve Afete Hazır Türkiye”. Eğitimleri alıp afet konusunda eğitmen olan ilk grupsunuz. Sizlerden destek ve hizmet bekliyoruz. Keşke kazalar, afetler olmasa ama bizler bunlara her zaman hazırlıklı olmak zorundayız.  Bu sertifikaların kötü günler için hiç kullanılmaması temennisi ile çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından millî eğitim müdürü ve afet il müdürü tarafından sertifikalar yönetici ve öğretmenlere verildi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.