DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenler Sene Başı Toplantısı

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Rehber Öğretmenler Sene Başı Toplantısı Yapıldı
Rehber Öğretmenler Sene Başı Toplantısı

2014-2015 eğitim-öğretim yılı Psikolojik Danışmanlar sene başı toplantısı Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ayrı grupta yapıldı.

 

Toplantıda il geneli PDR’den sorumlu  14 şube müdürü,  Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde görev yapan 324 rehber öğretmen ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Vural ve Maarif Müfettişi Halil Yücesoy hazır bulundu.

 

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Rehber öğretmenlerimiz mesleki yönden çok değerlidir. Okular da yapılan tüm çalışmalarda sizler varsınız.  Öğretmen, öğrenci ve velilere her konuda rehberlik yapmaktasınız. Üstlenmiş oldukları görevlerin ağırlığını biliyorum ve özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlimizdeki aile eğitimleri, madde bağımlığı ile mücadele ve eğitim ortamındaki şiddet, psikolojik danışmanlık ile mesleki  rehberlik konularındaki çalışmalarınızı tekrar takdir ediyorum. Biz yokuz bizler varız. Onun için tüm yapacağımız çalışmaları birlikte yapacağız. İlimizde resmi kurumlar arasında personel yönünden en kalabalık kurumuz. Birlikte hareket ederek çocuklarımızın eğitimini sorunsuz bir şekilde Türkiye sıralamasının en üstüne  getireceğimiz inanıyorum” dedi. 

 

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından özel eğitim ve rehberlikten sorumlu Şube Müdürü  Mustafa Vural, 2013-2014 öğretim yılının değerlendirilmesi konusunda tüm katılımcıları yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirdi. 2014-2015 öğretim yılında rehber öğretmenlere yönelik alanlarında çeşitli hizmetiçi eğitim kursları açılması kararlaştırıldı.

 

Ayrıca toplantı sonunda yeni eğitim öğretim yılındı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü bünyesinde, Şiddetin Azaltılması ve Önlenmesi Ekibi, Mesleki ve Teknik Eğitim Ekibi, Psikososyal Müdahale Ekibi, Aile Danışma Birimi, Okul Rehberlik Servisleri Ziyaret Ekibi, Proje ve Yayın Ekibi, Uyuşturucu Kullanımı ve Bağımlılıkla Mücadele Ekibi kurulması karara bağlandı.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.