DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenler Uyum Eğitiminde

Aday Öğretmenler Uyum Eğitiminde
Aday Öğretmenler Uyum Eğitiminde

Milli Eğitim Bakanlığının 2011 yılında ilk defa gerçekleştirdiği ve ilk atanan öğretmenlere yönelik yapılan “Uyum Eğitimlerine” 19 Eylül’de Türkiye genelinde ataması yapılan 40 bin öğretmen katılacak.

 

İlimizde de çiçeği burnunda ilk atama ile göreve başlayan 79 aday öğretmene  uyum eğitimleri kapsamında oryantasyon eğitimleri  Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda başladı. Uyum Eğitiminin açılış törenine Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Vedat Balkaya ile Mustafa Vural  ve öğretmenler katıldı.

 

Öğretmenlik mesleğine ilk defa atanan aday öğretmenler göreve başladıkları ilk günden itibaren çeşitli zorluklarla karşılaşabilmektedir. Bu zorluklardan kaynaklanan tereddüt ve tedirginlik öğretmenlerin meslek hayatını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu olumsuz etkilerin azaltılarak aday öğretmenlerin mesleğe daha bilinçli ve umutlu başlamalarının, mesleki  algı ve motivasyonlarının artırılması amacıyla uyum eğitimleri verilmektedir.

 

Bu çerçevede 19/09/2014 tarihinde öğretmenlik görevine ilk defa atanan aday öğretmenlere yönelik 30 Eylül- 02 Ekim 2014 tarihlerinde 3 gün süre uyum eğitimi yapılıyor. Eğitim süresince aday öğretmenlere Öğretmenlik Mesleğinde Değerler ve Etik, Kurumsal Yapı hakkında bilgilendirme, İl/İlçenin tarihi ve kültürel dokusunun tanıtılması amacı ile geziler,  kurum ve okullar tanıtılıyor.

 

Bu kapsamdaki ziyaretlerden biri olan Erbakır Fen Lisesinde Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz aday öğretmenlerle öğlen yemeğinde bir araya geldi. Burada öğretmenlere seslenen Müdür Oğuz, “ Sizler Türkiye Cumhuriyeti Devletinin değerli birer öğretmenlerisiniz. Sizleri çok seviyoruz. Eğitim camiasında sizin gibi taze kanlara çok ihtiyacımız var. Bu ülke kolay kazanılmadı. Bundan sonra kat edeceğimiz yolda sizler de özverili bir şekilde  çalışacaksınız. Yavrularımıza bayrak, vatan ve anne-baba sevgisi ile inançlı bir şekilde yetiştirmeniz için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Bilgili, donanımlı, kültürlü ve kendilerini ifade edebilen nesiller yetiştirmek boynumuzun borcu. Tüm çocuklarımızın iyi mekanlarda eğitim alması en doğal hakları. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bunun mücadelesini veriyoruz ve onlara en iyi şartları sağlamak için gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz. Sevgi ve saygı kuralları içerisinde örnek birer öğretmen anlayışı ile hizmetlerinizi yerine getireceğinize inanıyorum. Eğitim camiasına hoş geldiniz. Bundan sonraki yaşantınızda başarılar diliyor ve kolaylıklar temenni ediyorum” dedi.

 

 Uyum EğitimiUyum Eğitimi

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.