DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Valisi Sayın Şükrü Kocatepe´ye Brifing Verildi

Denizli Valisi Sayın Şükrü Kocatepe´ye  Brifing Verildi
Denizli Valisi Sayın Şükrü Kocatepe´ye  Brifing Verildi

Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İlimizdeki eğitim yatırımları, çalışmalar ve başarı durumu hakkında Vali Şükrü Kocatepe’ye brifing verdi.

 

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı.

 

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından, Denizli Millî Eğitim Müdürlüğünün genel bilgi paylaşımı yapıldı. Aynı okulu kullanan ilkokullar ile ortaokulları ayırarak ikili eğitimden tekli eğitime geçmek amacıyla yapılacak çalışmalar ile Denizli Millî Eğitim Müdürlüğü 2023 Vizyonu çalışmaları hakkında Vali Kocatepe’ye bilgi verdi. Ayrıca hayırseverler ile yapılan protokoller ve eğitim kalitesinin arttırılması adına Millî Eğitim Müdürlüğünün “Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi” hakkında da Vali Şükrü Kocatepe’ye brifing verildi.

 

Vali Şükrü Kocatepe, 2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanan ve kamuoyunda 4+4+4 düzenlemesi olarak bilinen Kanun ile eğitim sisteminde yapılan değişiklik sonucu ilköğretim iki kademeye ayrılmış ve bunun sonucunda öğrencilerimiz ilkokul ve ortaokul olarak aynı binayı kullanmak zorunda kalmıştır. Vali Kocatepe, ikili eğitim yapan okullarımızda tam gün eğitime geçmek için çalışmaların biran önce başlatılıp çözüme kavuşturulması için ilgililere talimat verdi. Denizli olarak eğitimde başarının sürdürülebilir olması bakımından fiziki sıkıntıların giderilmesinin önemine değinen Vali Kocatepe, ihtiyaç olan derslik sayısının arttırılması için çalışma yapılmasını istedi. Vali Şükrü Kocatepe, konuşmasında ayrıca eğitimdeki başarı çıtasının sürdürülmesinin önemine vurgu yaptı.

 

 Vali Beye BrifingVali Beye Brifing

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.