DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Kursları Başlıyor

Millî Eğitim Bakanlığı örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kursları ilimiz genelinde 20 Ekim 2014 tarihinden itibaren başlıyor
Okul Kursları Başlıyor

Millî Eğitim Bakanlığı örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kursları ilimiz genelinde 20 Ekim 2014 tarihinden itibaren başlıyor.

 

Bakanlığımızın özel dershanelerin dönüşümleri çerçevesinde başlatmış olduğu kurslar ortaokullar , liseler ve halk eğitim merkezi müdürlüklerince ilçe milli eğitim müdürlüklerince kurulan komisyon kararlarına dayalı olarak belirlenen okullarda veli ve öğrencilerin ders ve öğretmen seçimlerine göre gerçekleştirilecek.

 

Kurslar ücretsiz olarak açılacak olup kurslarda ders ve ders öğretmen seçimlerini öğrenci ve veliler yapacaklar.

 

Kurslara öğrencilerin devamı zorunludur. Kurs ders sayısının 1/10 oranında devam etmeyen öğrencilerin kurs kayıtları silinecek.

 

Kurslar ilkokullarda açılmayacaktır.

 

Kurslar hafta içi ders saatleri dışında, hafta sonları ve yarıyıl tatilleri ile ihtiyaç duyulması durumunda yaz tatillerinde de açılabilecektir. Kurslar saat 22:00´a kadar devam edebilecek. Sınıf öğrenci sayıları ise en az 10 en fazla 25 kişi olabilecek.

 

Ortaokul ve lise öğrencilerimiz kurslar için kendi okullarına, mezun durumdaki öğrencilerimiz ise kendilerine en yakın halk eğitim merkezine müracaat ederek açılacak kurslardan faydalanabileceklerdir.

 

Okullarımız ve halk eğitim merkezlerindeki kurslardan faydalanmak isteyen öğrenci, veli ve mezun öğrencilerimiz ile vatandaşlarımız okul ve halk eğitim merkezlerinden ayrıca Denizli Milli Eğitim Müdürlüğünün web sayfası duyurular bölümünde yer alan ayrıntılı açıklamalardan bilgi alabilirler.

 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.