DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okullarının 63. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

İmam Hatip Okullarının 63. Kuruluş Yıldönümü Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törenle kutlandı.
İmam Hatip Okullarının 63. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

İmam Hatip Okullarının 63. Kuruluş Yıldönümü Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törenle kutlandı.

 

Törene geçmiş dönem Denizli Milletvekillerinden M.Salih Erdoğan, Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, il müdürleri, Büyükşehir, Pamukkale ve Merkezefendi Belediyelerinden temsilciler, dernek yöneticileri, emekli öğretmenler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve merkez ilçe imam hatip okulları öğrencileri katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Ömer Faruk Bolat Kur’an-ı Kerim, Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Mahmut Sami Durmuş ile İncilipınar İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Esma Nur Akkuş şiir okudular.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Doğu ve Batı medeniyetlerinin kavşak noktasında bulunan Türkiye, sahip olduğu coğrafi konumun verdiği zenginlik ve güçle, Avrupa´nın sosyal yaşam standartlarının kıyısında, lider ve örnek bir Müslüman ülke olarak öne çıkmaktadır.

Kuruluşundan bugüne kadar ortaya çıkış şekli, yapısı, müfredatı, öğrencileri ve mezunlarıyla Türkiye´nin en önemli yapı taşlarından biri olan bu okullar, doğdukları Milli Mücadele yıllarından bugüne kadar, daima gündemde ve sosyal bir gerçek olarak varlıklarını muhafaza ediyor.

İmam Hatip Liseleri, Türkiye tarihinde artısı eksisi ile önemli ve başarılı projedir. İmam Hatip terbiyesi almış nice insanlar ülkenin kalkınmasında motor görevi üstlenmiştir. İmam Hatip neslinin artık ülke dışına taştığını, evrenselleştiğini akademisyenleri, idareci ve devlet adamları örneklerinde doyasıya yaşıyoruz. 

İlimiz de 38 tane İmam Hatip Okulunda, 626 eğitimcimiz, 548 derslik ve 7971 öğrencimiz eğitim görmektedir. Vatandaşlarımız çocuklarını İmam Hatip Okullarına vermek için yarışmaktadırlar. Bu bizi memnun etmekle birlikte camiamıza da büyük bir sorumluluk yüklemektedir.  İmam hatiplerinin amacı sadece mesleki değil, kişilik ve mizaç da olarak dini ve ahlaki değerlere bağlı insanlar yetiştirmektir. Bugün geldiğimiz nokta bunun en iyi göstergesidir. O halde, İmam hatipli gençlik toplumun kültürel ve manevi değerleri ile örtüşen ciddi, kendinden emin, güvenilen ve sevilen, topluma örnek insan modeli bir neslin yetiştirilmesi önemi ön plana çıkmaktadır.

Tüm temennimiz eğitim camiası olarak, müreffeh bir toplum anlayışında olan, kötü alışkanlıklardan uzak; bilimiyle, sanatıyla, sporuyla tüm dünyaya örnek teşkil eden gençlerimizin yollarının açık olmasıdır. Bugüne kadar ve bundan sonra okullarımıza destek veren, verecek olan herkese en içten teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım” dedi.

 

 İmam Hatip Okulları Kuruluşİmam Hatip Okulları Kuruluşİmam Hatip Okulları Kuruluş

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.