DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Okul Müdürlerine Yeni Yönetmelik Hakkında Bilgilendirme

    Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ilimizde faaliyet gösteren özel okul müdürleri ile bir araya geldi.
Özel Okul Müdürlerine Yeni Yönetmelik Hakkında Bilgilendirme

Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ilimizde faaliyet gösteren özel okul müdürleri ile bir araya geldi.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen ve temmuz ayı içerisinde değiştirilen özel öğretim kurumları yönetmeliğindeki konular üzerinde durulan toplantıya Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç, Müdür Yardımcısı Mustafa Özevcimen, merkez ilçe millî eğitim müdürleri, şube müdürleri ile özel okul müdürleri katıldı.

 

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında “özel okullarımızın eğitim ve öğretimde yeri ve önemi bizler için çok büyüktür. Yeni eğitim ve öğretim döneminde hem sizlerle tanışmak, hem de eğitim öğretimin geliştirilip, başarımızın arttırılması hususunda görüş ve önerileri değerlendirmek için toplanmış bulunmaktayız. Özel okullarımızın eğitim öğretimde, ilimizin başarısına yaptıkları katkı yadsınamaz bir gerçektir. İlimizde faaliyet gösteren toplamda 64 özel okulumuz bulunmaktadır. Bu sayının daha da artacağına ve artması gerektiğine inanıyoruz. Özel okulların artması her açıdan rekabeti ve kaliteyi arttırır. Dolayısıyla bundan başta gelecek nesillerimiz olmak üzere, ilimiz ve ülkemiz kazançlı çıkacaktır. Tabi ki rekabet ve kaliteyi arttırırken, uymamız gereken kanun, yönetmelik, yönerge ve genelgelerin olduğunu göz ardı etmemeliyiz. Bu bağlamda uygulamalarda birlikteliğin sağlanması ve yanlış uygulamalara yer verilmemesi ile yaşanacak mağduriyetlerin önlenmesi açısından ilgili arkadaşlarımız toplantının devamında sizlere bilgilendirmeler yapacak. Hepinize çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.

 

Müdür Oğuz’un konuşmasının ardından değişen yönetmelik doğrultusunda; Eğitim personeli görevlendirmelerinin nasıl yapılacağı (26. Md.), Yabancı uyruklu eğitim personelinin ön izin belgesi için gerekli belgeler ve şartlar (29. Md.), İş Sözleşmesi düzenleme şekil ve şartları (43. Md.), İşten ayrılan personelle ilgili yapılacak işlemler (44. Md.), Kayıt silme ve ücret iadesi (56. Md.), Ücretsiz öğrencilerin tespiti (57, 58 ve 59 Md. ler), Eğitim Öğretim Desteği ile Öğrenci nakil ve geçişleri hakkında Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç ve Müdür Yardımcısı Mustafa Özevcimen bilgilendirmeler yaptı.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.