DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Hayırsever Desteği Devam Ediyor

Denizlili Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman, eğitime 500 bin lira katkıda bulundu. 
Eğitime Hayırsever Desteği Devam Ediyor

Denizlili Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman, eğitime 500 bin lira katkıda bulundu. Hayırsever İşadamı ile protokol bugün Vali Şükrü Kocatepe ile imzalandı. Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman daha önce de bir okul yaptırmış ve imece usulü yapılan İşadamları Endüstri Meslek Lisesine de katkıda bulunmuştu. Bugün gerçekleştirilen protokol, aynı zamanda Denizli Valisi olarak göreve başlayan Sayın Şükrü Kocatepe’nin hayırseverle eğitim alanında gerçekleştirdiği ilk protokol olma özelliğini de taşımakta.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Vali Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman katıldı.

 

Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman ise, Daha öncede anne ve babasının isminin verildiği Karateke’de annesi ve babası adına Necati-Fikriye Dalaman İlköğretim Okulunu yaptırdıklarını hatırlatarak, eğitime destek vermekten mutluluk duyduklarını söyledi. Kardeşi Necla Soylu adına da imece usulü yaptırılan İşadamları Endüstri Meslek Lisesi’ne katkıda bulunduklarını ifade eden Dalaman, 2 Kasım’da 30’ncu evlilik yıldönümü kutlayacaklarını, yeni okulun ismini de evlilik yıldönümü anısına hediye olarak eşi Berna Dalaman’ın ismini vereceğini söyleyerek, “Denizli’de yaşıyoruz, bu kentte kazanıyoruz. Denizli’ye katkımız olsun istedik. En iyi katkının eğitim olduğunu düşünüyoruz” dedi.

 

Hayırseverler ile Denizli’de ki ilk protokolünü imzalayan Vali Şükrü Kocatepe, Turgut Dalaman’ın 500 bin lira Denizli İl Milli Eğitimi´ne katkıda bulunarak şu anda Topraklık Mahallesi´nde yapılan Ana Okulunun isim hakkını devraldığını söyleyerek, “Biz kendisinin katkısıyla da ihtiyaç olan başka bir mahallede yine bir anaokulu inşa edeceğiz. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Bu vesile ile de Denizli’mizin fiziki imkanlarının iyileştirilmesi konusunda bu güne kadar katkıda bulunan saygı değer hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Hedeflerinin tam gün öğretime geçmek olduğunu hatırlatan Vali Kocatepe, bununla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kendi bünyesinde çalışmalar yaptığını hatırlatarak, “Derslik sayılarımızın buna el vermesi halinde en kısa zamanda peyder pey bütün okullarımızda normal öğretime geçeceğiz” dedi.

 

 

Pamukkale İlçesi Topraklık Mahallesinde bulunan Berna Dalaman Anaokulu, zemir+1 kattan oluşuyor. 200 öğrenci kapasiteli okul 5 derslikten oluşuyor. Hayırsever İşadamı Turgut Dalaman 855 bin liraya malolan okulun yapımOkul ProtokolüOkul ProtokolüOkul Protokolüına 500 bin lira yardımda bulunarak isim hakkını devraldı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.