DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Danışma Kurulu toplantısı Valilik Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Ali Şanlıer başkanlığında yapıldı.

 

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Rıza Erdem kamu kurum müdürleri, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, diğer kamu kurum temsilcileri, STK üyeleri, okul müdürleri, öğrenci velileri, öğrenciler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açılış konuşmasında; “ İlimizin eğitim haritasını çıkarırken eğitim öğretimdeki eksiklikleri, vatandaşlardan ve STK’lardan gelen talepleri yerinde görmek için Danışma Kurulu Toplantısını gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde eğitim yeniden bir yapılanma sürecine girdi. Reform niteliğindeki değişimler oldu” dedi.

 

Konuşmasının devamında toplantıya katılanlara sunum eşliğinde bilgilendirme yapan Müdür Oğuz; “2014 yılında bir adet 200 Öğrenci Kapasiteli Pansiyon Binası, bir adet Bilim Sanat Merkezi, bir adet Rehberlik ve Araştırma Merkezi, bir Adet Kapalı Spor Salonu, on dört Okul (368 derslik) olmak üzere, toplam değeri 63.023.128,00 TL’lik okul/kurum binası yapımı tamamlandı.

 

2013 yılında hayırseverlerle 13 protokol ve 2014 yılında bugüne kadar da 7 protokol gerçekleşti. Denizli İlinde toplam 741 kurumda, 181.360 öğrenciye, 12.993 öğretmenle hizmet vermekteyiz, dershanelerin 2015 yılında kapanacak olmasıyla Millî Eğitim Bakanlığınca açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında Denizli’de 252 kurs merkezi okulda 1.266 kurs açılarak 45.899 öğrencinin bu kurslardan istifade ettiğini söyledi.

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde Pamukkale Üniversitesi ile işbirliği içerisinde Denizli Eğitiminde 2023 Vizyonu Projesi çalıştayının gerçekleştirildiğine değinen Müdür Oğuz, iki gün süre ile  450 kişilik öğretmen, akademisyen ve STK temsilcilerinin katılımı ile çok verimli bir çalıştay olduğunu, önümüzdeki günlerde çalıştay raporunun kamuoyu ile paylaşılacağını, ayrıca buradan çıkan öneri ve fikirlerin 2023 hedeflerinde titizlikler değerlendirileceğini belirtti.

 

İlimizde bulunan eski okul binalarında yeniden düzenlemelerinin yapıldığını  Emsan Doğan Demircioğlu İlkokulu, Servergazi İMKB Kız Meslek Lisesi ve Mehmetçik Ortaokulunun bahçesine taşınacak olan Zübeyde Hanım Anaokulunun bunlara örnek teşkil ettiğini söyledi.

 

2008 yılında başlatılan Türkiye Okuyor kampanyasının devam ettiğini ve okumanın öneminin hiçbir zaman göz ardı edilemeyeceğini söyleyen Müdür Oğuz, okullarımızda her gün 20 dakika kitap okuma saati belirlenerek ödüllü yarışmalarla da öğrencilerimize bu alışkanlığın kazandırılmasını sağlayacağız, Fatih Projesi kapsamında, Denizli Merkezde 29, ilçelerde 34 okul olmak üzere Denizli genelinde 63 okulda toplam 1397 akıllı tahta kurulumu yapılmıştır” dedi.

  

İl genelinde devam eden inşaatlar hakkında da görsel destekli olarak bilgiler veren Müdür Oğuz, il merkezinin her yıl bir ilçe nüfusu kadar göç aldığını ve merkezde okul arsası olmamasından dolayı okullarda tekli eğitime geçilemediğini, aynı binayı kullanan okullar için 368, ikili öğretim yapan okullar için 238, toplamda da  606  dersliğe ihtiyaç olduğunu söyledi.

 

Konuşmasının sonunda eğitimin paydaşları ile birlikte çıtayı yukarıya taşımak istediklerini,  eğitimin başarısı için burada olduklarını,  katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederim.” dedi.

 

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından toplantıya katılanlardan eğitim çalışmaları hakkında önerileri ve fikirleri alınarak toplantı devam etti.

 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.