DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi Toplantısı Yapıldı

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü´nce Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi ile ilgili toplantı düzenledi.
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un başkanlığında yapılan toplantıya Müdür Yardımcısı Şener Bayram ve  ilçelerin sınavlardan sorumlu şube müdürleri katıldı.

Toplantıda  Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Yönergesi ve Milli Eğitim Bakanlığı 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavları e- Kılavuzu incelendi. Sınavın uygulanması ve sınava girmeyen öğrencilerin mazeretini bildirerek sınava girişlerinin sağlanması kaydedilen toplantıda mazeret sınavlarının belirlenen merkezlerde nasıl uygulanacağı hakkında bilgilendirme yapıldı.

  Ortak Sınavların uygulama boyutu, uygulama takvimi, nakil olan öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesi hakkında yapılması gerekenler  hakkında Müdür Yardımcısı Şener Bayram tarafından bilgilendirme yapıldı.

Bilgilendirmenin  ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Siz değerli şube müdürlerimizin geçen sene olduğu gibi bu sene de bu sınavı en iyi şekilde uygulanmasını sağlayacağınıza olan inancım tam.  Bu sınavları yani kısa adı ile TEOG  il genelindeki tüm resmi ve özel ortaokullarda (219 okul, 1169 salon) 26-27 Kasım 2014 tarihlerinde düzenleyeceğiz ve il genelinde 14648 yavrumuz  bu sınavlarda ter dökecek. Bu vesileyle sınava girecek yavrularımıza ve sınavda görev alacak arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Bu toplantıyı da herhangi bir sorun sıkıntıya mahal verilmemesi  için düzenliyoruz. ” Dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.