DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı

DEĞERLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. 
Milli Eğitim Müdürümüzün

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü gerektiren, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Bu nedenle öğretmenlik, kutsal ve en onurlu mesleklerden birisidir. 

En öncelikli hedefimiz, doğru bilgiye ulaşabilen, yorum yapabilen, kendini özgürce ifade edebilen, ülkesi ve bütün insanlık için çalışan bireyler yetiştirmek olmalıdır.

Kıymetli Meslektaşlarım,

En değerli varlığımız olan çocuklarımızı büyük bir güven duygusuyla ve Başöğretmen Atatürk’ün izinde, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şekilde yetiştirmek için elbirliği ile çalışmamız gerekmektedir.

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir. Büyük Önder Atatürk; “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en öz verili, saygı değer unsurlarıdır “ diyerek kutsal bir mesleği temsil ettiğinizi ifade etmiştir.

Sevilen, sayılan, aranan, tercih edilen öğretmenler olmak zorundayız. Öğrencilerimizle ve onların velileri ile sıcak, sağlıklı ve doğru diyaloglar kurmalıyız. Öğrencilerimizin üzerine titreyerek onlara sürekli rehberlik ederek her zaman onların yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin bu mutlu gününü kutlar, başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım.         

 

   Mahmut OĞUZ

Milli Eğitim Müdürü

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.