DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli 8. Sınıfların Ortak Sınavlarına Hazır

Denizli 8. Sınıfların Ortak Sınavlarına Hazır
Denizli 8. Sınıfların Ortak Sınavlarına Hazır

2014-2015 eğitim öğretim yılı 8. sınıflar birinci dönem ortak sınavları 26-27 Kasım 2014 tarihinde gerçekleştirilecek.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz sınav öncesi son hazırlıkların tamamlanıp, sınavın sorunsuz geçmesi için ilçe millî eğitim müdürlerine son talimatlarını verdi.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Geçmiş öğretmenler gününüzü kutluyorum. İlimizde ortak sınavları yönetmelikler ve mevzuat doğrultusunda en iyi şekilde uyguluyoruz. Önümüzdeki 8.sınıfların birinci dönem ortak sınavlarının uygulanmasında alınacak tedbirler ve uygulama esasları konusunda gerekli bilgilendirmeler daha önce yapılmıştı. Çocuklarımızın geleceğine yön verecek olan bu sınavların arifesinde sizlerle son bir kez bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapmak istedim. Sizlerden isteğim sınavlar boyunca sahada ekibinizin yanında bulunmanız. Hiçbir çocuğumuzun mağdur olmaması için titizlikle çalışmanız. Önümüzdeki sınavları hiçbir aksaklığa meydan vermeden tamamlamak istiyoruz. Mazeretler konusunda da gerekli titizliğin gösterilerek mazereti olan öğrencilerimizin mevzuat doğrultusunda yapılacak mazeret sınavlarına katılmalarını sağlayınız. Sınav anında takıldığınız konularda ildeki yetkili arkadaşlarımızla iletişime geçiniz. Gerekli yardım ve yönlendirmeler anında yapılacaktır” dedi.

 

Müdür Oğuz konuşmasının devamında 2014-2015 eğitim öğretim yılında  ilimizde iki gün süre ile yapılacak  8. Sınıflar Birinci Dönem Ortak Sınavlarında  il genelindeki 219 okul  resmi ve özel ortaokulda, 1169 salonda 14.648 öğrencinin  ter dökeceğini ve sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.