DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Öğretmenler Gününde Ankara’da İlimizi Temsil Eden Öğretmenleri Makamında Kabul Etti

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 24 Kasım Öğretmenler Gününde ilimizi Temsilen Ankara’ya giden Öğretmenleri Makamında kabul etti.
Müdürümüz Öğretmenler Gününde Ankara’da İlimizi Temsil Eden Öğretmenleri Makamında Kabul Etti

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 24 Kasım Öğretmenler Gününde ilimizi Temsilen Ankara’ya giden Öğretmenleri Makamında kabul etti.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları çerçevesinde  22-25 Kasım 2014 tarihleri arasında 81 ilden  204 öğretmen illerini temsilen Ankara’ya gitti. Ankara’da düzenlenen  programlara ilimiz adına katılan  öğretmenler Lokman Kuzudere ve Dr.Yüksel Marım’ı  Ankara dönüşü Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz makamında kabul etti.

 

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında; “ 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile Denizli’yi temsilen iki değerli meslektaşımız Anakara’da görevlendirildiler. Kendileri Türk Öğretmenine yakışır bir şekilde Millî Eğitim camiasına örnek olabilecek davranış içerisinde Ankara’ya giderek Denizli’mizi temsil ettiler. Orada başta sayın bakanımız olmak üzere başbakanımız ve cumhurbaşkanımıza ziyaretleri oldu. Örnek davranışlarından ve çalışmalarından dolayı kendilerini bir kez daha tebrik ediyorum. Her ikisi de çalışkan, gayretli ve 24 Kasım Öğretmenler Gününe namzet kişilerdi. Çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

Ziyaret sonunda Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz günün anısına öğretmenler Lokman Kuzudere ve Dr. Yüksel Marım’a hediye verdi.

 

Ankara’da Gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı

 

24 Kasım öğretmenler günü programı 22-23-24-25 Kasım tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşti. İlk gün Başkent Öğretmen Evi’nde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Ali Yılmaz tarafından karşılanan öğretmenlerle dört günlük program hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Daha sonra hamam önü ve Ulucanlar cezaevi müzesi gezildi. Akşam programında ise tiyatroya gidildi.

 

İkinci gün, İlk Meclis Müzesi, Hacı Bayram Veli Camii ve Ankara Kalesi ziyareti yapıldı. Daha sonra Keçiören Belediyesi görevlileri eşliğinde Estergon Kalesi ve Deniz Dünyası gezildi. Üçüncü gün, 24 Kasım özel programı gerçekleşti, bu bağlamda ilk önce Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı öncülüğünde sabah Anıtkabir’e çelenk konuldu, sonra da Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı öğretmenleri bakanlık binasında kabul etti. Bakan Prof. Dr. Nabi Avcı’nın kabulünden sonra, Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu öğretmenleri makamında kabul etti. Başkent öğretmen evinde 24 Kasım öğretmenler günü kutlama programına geçildi.  Akşam saat 18’de Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Sadık Yakut,  öğretmenleri TBMM’ de kabul etti.  Günün son programında saat 19’da Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, 81 ilden ve yurt dışından gelen 204 öğretmen ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki resepsiyonda bir araya geldi. 

 

 24 Kasım Ziyareti

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.