DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İş Adamıyla Okul Protokolü İmzalandı

2012 senesinde yapılan protokol ile 10 milyon TL’lik katkıya imza atan hayırsever işadamı Orhan Abalıoğlu, revize edilen yeni protokol ile bu kez yaklaşık 12 milyon 500 bin liralık katkıya imza attı.
Hayırsever İş Adamıyla Okul Protokolü İmzalandı

Denizli´nin önde gelen şirketlerinden Abalıoğlu Yem-Soya Tekstil Sanayi A.Ş.´nin Yönetim Kurulu Başkanı ve hayırsever kişiliği ile tanınan işadamı Orhan Abalıoğlu, 2012 senesinde Başbakan olarak Denizli’ye gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede söz verdiği okullar için bugün güncelleme protokolü imzaladı.

 

2012 senesinde yapılan protokol ile 10 milyon TL’lik katkıya imza atan hayırsever işadamı Orhan Abalıoğlu, revize edilen yeni protokol ile bu kez yaklaşık 12 milyon 500 bin liralık katkıya imza attı.

 

Denizli Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Orhan Abalıoğlu katıldı.

 

Protokol imza töreninde açıklamalarda bulunan Valimiz Şükrü Kocatepe, geçtiğimiz günlerde Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci ve Orhan Abalıoğlu ile okul yapılacak alanlarda incelemelerde bulunduklarını ve hafriyat çalışmalarının basında yer aldığını belirterek; “Bu görüntüler yerel basınımızda yayınlandı. Onunla ilgili olarak daha önce imzalanan protokoldeki öngörülmeyen hususları düzenlemek üzere ek bir protokol yaptık. Bildiğiniz gibi daha önceki protokol 2012 yılında imzalanmış ama o protokole göre bazı değişiklikler oldu. Bu değişiklikleri içeren yeni protokolü hazırladık ve bugün imza töreni için burada birlikteyiz. Sayın Orhan Abalıoğlu abimiz okulların ihalelerini yaparak farklı semtlerde yapılacak 40’ar derslikli 4 okulun inşaat çalışmalarını başlattı. Ben kendisine daha önceden yaptığı okullar, üst geçit, alt geçit hayırları ve şimdi yapımına başladığı okullar nedeniyle ve bugüne kadar yaptığı diğer hayırlar için Denizli Valiliği adına şükranlarımızı sunuyorum. Kendisinin ömrünün ve kazancının bereketli olmasını niyaz ediyorum. Rabbimin kendisini, evlatlarına ve ailesine bağışlamasını dua ediyorum” dedi.

 

Revize edilen yeni protokol ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığının da katkı sağlayacağını ifade eden Valimiz Şükrü Kocatepe sözlerini şöyle sürdürdü. “Ayrıca bu konu ile ilgili olarak Denizli Büyükşehir Belediyesinin de katkıları var. Dolaysıyla Belediye Başkanımız da bu protokolün tarafı olarak imza atacak. Çeşitli nedenlerle konular ve arsalar değişti. Belediyemizin yeni süreçte eklenen bazı katkıları oldu. 2012 yılında 10 milyon olan taahhüt, geçen zaman ve imalattaki farklılıklardan dolayı 12 milyon 200 bin küsur liralık sonuç çıkardı. Üçler Beldesinde yapılacak olan ve mülkiyeti belediyeye ait olan arsayı belediyemiz verecek. 4 okulun projesini özel proje olarak belediyemiz yaptırırken hafriyatını da belediyemiz karşılayacak. Okullarımız bittiğinde çok güzel özellikli okullar olacak. İmzalanan projenin Türkiye’de emsali yok. 40 derslikli özel bir proje. Son derece kapasiteli, mimarisi de çok güzel. Orhan abimize ve ailesine tekrar şükranlarımızı arz ediyorum” dedi.

 

İmza töreninde basın mensuplarının duygu ve düşüncelerini sordukları Hayırsever İşadamı Orhan Abalıoğlu ise; “Allah memleketimize ve milletimize hayırlı eylesin. Denizli’mize hayırlı olsun. 40’ar derslikli 4 okul yapıyoruz. 3 tanede daha önce okulumuz vardı. 7 okulumuz oluyor. Tekrar hayırlı olsun” dedi.

 

Konuşmaların ardından 4 okul için protokoller ayrı ayrı imzalanırken, program fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

Orhan Abalıoğlu´nun çocukları olan Filiz, Ender, Baha ve Ergun Abalıoğlu isimlerini taşıyacak olan özellikli okullar Eskihisar, Çakmak, Şirinköy ve Yenişehir mahallerinde yaptırılacak. Özel tip proje olarak başlanan, zemin+3 kat+çatı kat şeklinde olacak okul çalışmalarında her bir okulun maliyeti 8 milyon TL olarak hesaplanırken, hayırsever işadamı Orhan Ablıoğlu her bir okul için 3 milyon 50 bin lira, toplamda 12 milyon 200 bin lira katkı sağlayacak. 2014 yılı sonu itibariyle inşaat çalışmaları başlatılan okulların 2015 yılında bitirilmesi hedefleniyor.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.