DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İkili Eğitim Veren Okullar İncelendi

İkili Eğitim Veren Okullar İncelendi
İkili Eğitim Veren Okullar İncelendi

Valimiz Şükrü Kocatepe, İl merkezinde ikili eğitim-öğretim yapan okullarda incelemelerde bulundu. İnceleme gezisine ilk olarak Merkezefendi ilçesi sınırları içerisinde yer alan okullardan başlandı.

 

İnceleme gezisinde; Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy, Milli Eğitim ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, YİKOB Yatırım Şube Müdürü Hüseyin Başaran ve Mimar Niyazi Dayanır da hazır bulundu.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ve beraberindeki heyet ilk olarak, Merkezefendi İlçesi Akkonak Mahallesi’nde bulunan Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulunda incelemelerde bulundu. Sonra sırası ile Selçukbey Mahallesi’ndeki Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu, Adalet Mahallesi’ndeki Abalıoğlu Yem Sanayi Ortaokulu ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki Hacı Ahmet Paralı İlk ve Ortaokulu’nu gezerek, okulların durumları hakkında idarecilerinden yerinde bilgi aldı.

 

Gezdiği okullardaki yoğunluğu yerinde görme fırsatı bulan Valimiz Şükrü Kocatepe, ayrıca beraberindeki heyet ile buralardaki derslik başına düşen öğrenci sayılarını azaltmak için alınabilecek önlemler ve yatırımlar hakkında durum değerlendirmesi yaptı.

 

 

Yetkililer tarafından yapılan değerlendirmede, İl merkezinin her yıl bir ilçe nüfusu kadar göç aldığı ve merkezde okul yapımı için kullanılacak arsa bulunmaması nedeniyle bazı okullarda tekli (tam gün) eğitime geçilemediği bilgisi verildi. Bilindiği üzere; ikili öğretim sisteminde 40’ar dakikalık ders saatlerinin arasında 5 dakikalık teneffüs süresinin öğrencilerin eğitsel amaçlı sosyal etkinlikler içerisine girmesini engelleyici bir etken olarak ortaya çıktığı ve öğrencinin ders dışı etkinliklerini oldukça kısıtladığı bildirildi. Tekli öğretim sisteminin, öğrenciye ders dışı zamanlarda okulunda ve arkadaşlarıyla daha çok vakit geçirme imkanı sağlamakla birlikte okulların öğrenciler için sosyal açıdan yaşayan kurumlar haline gelmesinde büyük rol oynayacağının önemine değinildi. 

hayırsever ziyaretihayırsever ziyaretihayırsever ziyaretihayırsever ziyareti

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.