DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri İle Tanışma Toplantısı Yapıldı

    İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz il merkezinde göreve yeni başlayan ve görevde olan okul müdürleriyle tanışma ve genel değerlendirme toplantısı yaptı.
Okul Müdürleri İle Tanışma Toplantısı Yapıldı

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz il merkezinde göreve yeni başlayan ve görevde olan okul müdürleriyle tanışma ve genel değerlendirme toplantısı yaptı.

 

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, ilçe millî eğitim müdürleri ve il merkezinde görev yapan okul müdürleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasında müdürlere seslenen Müdür Mahmut Oğuz “ öncelikle bütün yönetici arkadaşlarıma başarılar diler, yeni göreve başlayan arkadaşlarıma hayırlı olsun diliyorum. Eğitimciler olarak büyük bir camiayız.  Yeni mevzuatlar doğrultusunda bazı arkadaşlarımızın görev yerleri değişti ve aramıza yeni arkadaşlarımız katıldı. Yeni yapılanma ile birlikte gayretle, inatla, hırsla eğitim kalitesi için çalışacağımıza yürekten inanıyorum.

 

Eğitim Okul, öğretmen, veli, öğrenci ve idarecilerle bir bütündür. Onun için birlik beraberlik içerisinde olmak büyük önem taşıyor. Velilerimizi okula çekin. Ben değil biz kavramı ile hareket edin.  Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz.

 

Okul öncesi eğitimden başlayarak, Temel Eğitim, Ortaöğretim, Mesleki Eğitim, Din Öğretimi her biri aynı önem arz etmektedir. Tüm kurumlarımızda; Uyuşturucu ile mücadele, Okul giriş-çıkışları kontrol altında olması, servis araçların güvenliği, öğrencilerin giriş-çıkış güvenliği, Anaokulu çocukları ile İlkokul 1.sınıf çocuklarının veliye teslimi, Okulda tehlike yaratabilecek alanların tespit edilmesi ve önlemlerin alınması, engelli çocuklar ve parçalanmış aile çocuklarının takibi, fakir ve yoksul çocukların tespiti ve yardım üzerinde önemle durulmalıdır.

 

Biliyorsunuz son günlerde uyuşturucu ile ilgili haberler çoğaldı. Uyuşturucu kullanma yaşı düştü. Çocuklarımız ve gençlerimiz büyük risk altında.  Rehber öğretmenler konuyla ilgili velilerimize bilinçlendirme ve yönlendirme yapsınlar. Kendi okullarındaki velilerle toplantı yaparak uyuşturucu ve kötü alışkanlıklarla ilgili bilgi versinler. Yine rehber öğretmenlerimiz şiddetin azaltılması ve önlemi ile ilgili çalışmalara yoğunlaşsınlar. Okullar hayat olsun projesi önemli projeler arasında. Hayırseverlerimiz eğitim için büyük önem arz ediyor. Onları ziyaret edin  ve iyi diyalog kurun” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından il millî eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri sorumlu oldukları bölümlerle ilgili bilgilendirmeler yaptı. Toplantının ikinci kısmında Pamukkale ve Merkezefendi Kaymakamları toplantıya katılarak, okul müdürleri ile tanıştılar ve bilgilendirmelerde bulundular.

 

Toplantı sonunda değerlendirme yapan Müdür Oğuz “biz bir aileyiz, dostuz, kardeşiz. Biz bir adım yaklaşana biz iki adım yaklaşırız. Göreve başlayan arkadaşlarımız amirlerini ziyaret etmelidir ve iyi diyalog içerisinde bulunmaları gerekmektedir. İletişim bağlarının kuvvetli olduğu kurumlarda başarı daha da yükselecektir. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.