DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İşitme Engelliler Okulunda Yerli Malı Haftası Kutlaması

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Yerli Malı Haftasını İşitme Engelliler Okulunda Öğrencilerle Kutladı    
İşitme Engelliler Okulunda Yerli Malı Haftası Kutlaması

Yerli Malı Haftası Etkinliği kapsamında Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Yeşilköy İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen programa katıldı.

 

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz burada yaptığı konuşmasında “Tutum ve yatırım alışkanlığı küçük yaşta kazanılır. Ders araçlarını, giysilerini, harçlığını tutumlu kullanan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Okul çağlarında zamanını iyi değerlendirme alışkanlığı kazanan insan bu huyundan vazgeçmez. O nedenle çocukları küçük yaşlarda tutumlu olmaya özendirmeliyiz.

 

Tasarruf yapmak, milli kaynakların işletilmesi, yerli fabrikalar kurulması, paranın dış ülkelere gitmesini önlemek, temel tüketim maddelerini öz kaynaklardan karşılamak, ekonomimizi geliştirmek bu haftanın belli başlı amaçları içindedir.

 

Okullarımızda 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bu haftada tutum, yatırım ve Türk malları hakkında bilgi verilir. Şiirler okunur, konuşmalar yapılır, skeçler ve oyunlar oynanır. Yerli mallarımız tanıtılmaya çalışılır. Sözün özü; yerli malı üretmek ve kullanmak zorundayız” dedi.

 

Programda öğrencilerle tek tek ilgilenen Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz programın ardından okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya geldi.

 

Okul müdürü Enver Yumru tarafından kısa bilgilendirmeden sonra sohbet havasında bir toplantı yapıldı.  Toplantıda okul ve okulun işleyişinde birlik ve beraberliğin kuruma katkı sağlayacağı ifade edildi. 

 

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğretmenlere her zaman kapılarının açık olduğunu belirtti. Sorunların çözüme ulaşması için her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.

 

Etkinlik sonunda Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğrenci ve öğretmenlere  iyi dilek ve temennilerle başarı dileyerek okuldan ayrıldı.  

 

 

 Yerli Malı HaftasıYerli Malı HaftasıYerli Malı HaftasıYerli Malı HaftasıYerli Malı Haftası

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.