DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

200 Öğrenci Kapasiteli Yurt Binasının Protokolü İmzalandı

200 Öğrenci Kapasiteli Yurt Binasının Protokolü İmzalandı
200 Öğrenci Kapasiteli Yurt Binasının Protokolü İmzalandı

AYDEM, eğitime destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Merkezefendi ilçesi Şemikler Mahallesinde bulunan AYDEM Fen Lisesi bahçesine yaptırılacak olan 200 öğrenci kapasiteli yurt binasının protokolü bugün Valilikte imzalandı.

 

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen protokole; Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ve AYDEM EDAŞ Şirket Müdürü Mesut Güzel katıldı.

 

Protokol öncesi konuşan Valimiz Şükrü Kocatepe, AYDEM’e eğitim alanında verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Çünkü sadece bu imzalanacak protokol değil bundan öncede Denizlimizin eğitim öğretimine yaptıkları katkılar var. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve eğitimin her kademesinde bize destek veren bir kuruluş AYDEM, saygı değer Yönetim Kurulu Başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri; Şemikler Mahallesinde yaptırılan 24 derslikli okul binasının isim hakkıyla ilgili 2 milyon 200 bin liralık bir katkıda bulunmuşlardı. Yine 31 Mayıs 2011 tarihinde İş Adamları Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yapımı için 75 bin lira katkı sağladılar. 2012 tarihinde de Fen Lisesi bahçesinde kapalı spor salonu yaparak Denizli’nin eğitimine çok önemli katkıları oldu. Ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Yapacakları bu öğrenci pansiyonunda da köylerimizden, beldelerimizden yani kırsal kesimden gelen öğrencilerimiz özellikle orta öğretimde okuma imkanı bulacaklar. Bu nedenle eğitim öğretimimize sağladıkları katkının bu aşamada daha önemli olduğunu ifade ediyorum. Kendilerine sağlıklı huzurlu başarılı ömürler diliyorum” dedi.

 

AYDEM Elektrik Perakende Satış A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı yaptığı konuşmada; “AYDEM gurubumuzun en önemli amaçlarından birisi yine bu topraklarda yaşayanlara katkıda bulunmaktır. Bildiğimiz kadar varız, eğer bilmiyorsak yokuz demektir. Var olma mücadelesi bilgi mücadelesidir. Bilgiye, bilgili insanlara katkıda bulunmak bizim başta gelen amacımızdır. Bu doğrultuda eğitime katkıda bulunmak görevimizdir. İmkanlarımız el verdiğince bunu yapmaya çalışıyoruz. Geçmişte yaptığımız bu hizmetlere ek olarak bugün bir yurt yaptıracağız. Bu fırsatı bize verdikleri için Sayın Valimize teşekkür ediyorum.”

 

 

100 erkek, 100 kız öğrenci olmak üzere toplam 200 öğrenci kapasiteli yapılacak olan AYDEM Fen Lisesi Pansiyonu bodrum+zemin+3 kattan oluşacak ve 2.500.000 TL’ye mal olacak.

AYDEM Protokol

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.