DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenmenin Önemi Vurgulandı

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı toplantıda Hayat Boyu Öğrenmenin tüm vatandaşlarımız için önemi büyük dedi.
Hayat Boyu Öğrenmenin Önemi Vurgulandı

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı toplantıda Hayat Boyu Öğrenmenin tüm vatandaşlarımız için önemi büyük dedi.

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda ilçe millî  eğitim müdürleri ve tüm halk eğitim müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz hayat boyu öğrenmenin önemine vurgu yaptı. Konuşmasının devamında “ eğitimin sisteminin yeniden yapılanması ve dönüşüm sürecinde hayat boyu öğrenme büyük önem arz etmektedir. 7’den 70’e tüm halkımıza hitap ediyoruz. Vatandaşlarımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda her türlü eğitimlerini bu kurumlar vasıtası ile vermekteyiz. 2014 yılının Eylül- Ekim- Kasım aylarında mesleki, sosyal ve kültürel ile okuma yazma kurslarında yaklaşık 7 bin vatandaşımızı belge sahibi yaptık.

 

Eğitim sisteminde çağımızın getirdiği yenilikler doğrultusunda yeniden yapılanırken dershanelerin kapanacak olması ile birlikte açılan 1222 Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında 45.889 öğrencimize 1388 öğretmenimizle ücretsiz hizmet vermekteyiz. Bunlar ilimizde ve ülkemizde eğitimin geldiği son noktanın en iyi örnekleridir.

 

Toplantıda ilçe millî eğitim müdürleri ve halk eğitim müdürlerine talimatlar da veren Müdür Oğuz, ilçelerin tamamında Z Kütüphaneler (Zenginleştirilmiş Kütüphane) oluşturulması, madde bağımlılıkları ile mücadele, Okullar Hayat Olsun Projesinde okulların vatandaşlarla iç içe hale getirilmesi, STK, meslek örgütleri ve yerel yönetimlerle koordineli çalışmalara önem verilmesini istedi.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.