DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme TV İnternet Üzerinden Yayına Başladı

Hayat Boyu Öğrenme TV İnternet Üzerinden Yayına Başladı
Hayat Boyu Öğrenme TV İnternet Üzerinden Yayına Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün vizyonu gereği; farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirerek öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye dönüşümü gerçekleştirmeye katkı sağlamak amacıyla Genel Müdürlük koordinasyonunda yürütülen çeşitli faaliyetlerin yanı sıra internet üzerinden hizmet veren Hayat Boyu Öğrenme TV (HBÖ TV) de kurularak yayına başlamıştır.

 

Bireylere bilimsel, girişimci, teknolojik, sosyal, kültürel gelişimlerini destekleyici çoklu ortam öğrenme içerikleriyle yeteneklerini geliştirme imkânı sağlayabilecek, serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme alışkanlığı kazandırabilecek HBÖ TV  başta eğitim paydaşlarımız olan öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

 

İçeriğinde başta Matematik, Fen Bilimleri, Bilgi Teknolojileri, Ekonomi ve Finans videoları bulunan, Hayat boyu öğrenme sürecini destekleyen fırsatlara evrensel boyutta erişim olanağı sağlayan HBÖ TV’nin, http://heryerdeogrenme.meb.gov.tr adresinden ziyaret edilebilir.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.