DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Hizmetleri Masaya Yatırıldı

 Özel Eğitim Hizmetleri Masaya Yatırıldı
 Özel Eğitim Hizmetleri Masaya Yatırıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında Çamlık Özel Eğitim ve İş Okulunda yapılan toplantıya Şube Müdürü Fikret Sarısoy, ilçe millî eğitim müdürlüğü yöneticileri ve özel eğitim okul müdürleri katıldı.

 

Toplantıda özel eğitim okullarının sorunları ve çözüm önerileri konusunda bilgi alış verişinde bulunuldu. Özel Eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin çok hassas ve duygusal özelliklere sahip oldukları, bu nedenle;  özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere tüm imkanların sağlanması ve her konuda yardımcı olunması kararına varıldı.

 

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında; “Özel Eğitim Okulları ile diğer türdeki (Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise) okullarda eğitim gören kaynaştırma öğrencileri için okul bünyesinde  BEP (Bireysel Eğitim Programı) biriminin kurulmasının önemi vurgulayarak tüm okullarımızda bu birimin kurulması gerektiği söyledi. İlimizde özel eğitim okul türü olarak İşitme, Görme, Hafif Zihinsel Engelliler, Ağır ve Orta Zihinsel Engelliler, Otistik, Özel Eğitim Anasınıfı bulunmaktadır.  Bunlar Anasınıfı, İlkokulu, Ortaokul ve Mesleki Eğitim Merkezi ile İş Uygulama Merkezleri düzeylerinde eğitim vermektedir.

 

Okullarımızda 251 öğretmen ve idareci nezaretinde 151 derslikte 1186 öğrenci eğitim görmektedir.  Yine ilimiz genelinde engelli öğrencilerimiz için İlkokul, Ortaokul ve Lise bünyesinde 50 adet Özel Eğitim Sınıfında 185 öğrenci eğitim görmektedir. Özel Eğitimde Türkiye sıralamasında ilk sıralarda olmamıza rağmen verilen hizmet yeterli mi diye sorulacak olunursa tabi ki yeterli olmadığını ve özel öğrencilerimizin en iyi hizmetlere layık olduğunu” söyledi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.