DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Yasin Tokat İle Okul Protokolü İmzalandı

Hayırsever İşadamı Yasin Tokat İle Okul Protokolü İmzalandı
Hayırsever İşadamı Yasin Tokat İle Okul Protokolü İmzalandı

Hayırsever İşadamı Yasin Tokat, memleketi Güney ilçesinde abisi Fevzi Tokat adına okul yaptıracak. Okulun protokolü bugün Valimiz Şükrü Kocatepe ve Hayırsever İşadamı Yasin Tokat tarafından imzalandı.

 

Valilik Makamında düzenlenen imza törenine, Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Yasin Tokat ile eşi Ülkü Tokat katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Valimiz Şükrü Kocatepe, "Sayın Yasin Tokat Beyefendi ve muhterem eşleri bildiğiniz gibi Denizli ekonomisine önemli katkılarda bulunan işletme sahipleri. Bugün de Denizli’nin eğitimine 24 derslikli bir okul yaptırarak katkı sağlamak amacıyla teşrif ettiler. Ben kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Mutluluklarının daim olmasını diliyorum. Bu örnek kararlarından dolayı kendilerini kutluyorum ve 2015 yılının ailesine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum" dedi.

 

Hayırsever İşadamı Yasin Tokat ise Denizli’de eğitim öğretime katkıda bulunmaktan dolamayı mutlu olduğunu söyleyerek, “Denizlili hemşerilerimin bildiği üzere Güney´de tarımın gelişmesi için elimden gelen gayreti gösterdim. Yıllardan beri bir okul yaptırmak hayalimizdi. Sayın Valimizin de katkılarıyla bu hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Şirketimizin kurucusu abimiz Fevzi Tokat adına bir okul yaptırmaktan dolayı çok mutluyuz. Kendisi yıllarca Güney´e hizmet etmiş bir insandı. Bizlerde onun anısına güzel bir okul yaptırarak isminin bu şekilde yaşamasını istedik. Okulumuz inşallah önümüzdeki yıl Güney merkezde eğitim öğretime başlayacak. Allah utandırmasın." dedi.

 

Konuşmaların ardından Fevzi Tokat Ortaokulu protokolü, Valimiz Şükrü Kocatepe ve Hayırsever İşadamı Yasin Tokat tarafından imzalandı.

 

Güney ilçesi Tilkilik Mahallesinde yaptırılacak olan Fevzi Tokat Ortaokulu, 24 derslik olacak. Bodrum+zemin+2 kat şeklinde inşa edilecek olan okul 2.000.000 TL’ye mal olacak ve maliyetin tamamını hayırsever karşılayacak.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.