DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Acıpayam´ın Sorunları Ve Yatırımları Görüşüldü

Acıpayam´ın Sorunları Ve Yatırımları Görüşüldü
Acıpayam´ın Sorunları Ve Yatırımları Görüşüldü

Denizli Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı işbirliği ile düzenlenen, ilçelerde yapımı devam eden ve proje aşamasında olan yatırımlar, ilgili daire müdürlerinin de katıldığı toplantılarla görüşülmeye başlandı. Bu kapsamda Valimiz Şükrü Kocatepe’nin başkanlığında yapılacak olan toplantılarda ilk olarak Acıpayam İlçesinin yatırımları, sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

Acıpayam Talip Özkan Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Valimiz Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam Kaymakamı Uğur Kalkar, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Sağlık Müdürü Mahmut Tekin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu, DSİ 212 Şube Müdür V. Mehmet Hakan İlhan, DESKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmut Güngör, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve davetliler katıldı.

İlçenin sorunları, devam eden ve tamamlanan çalışmaların düzenlenen toplantıda görüşüleceğini söyleyen Valimiz Şükrü Kocatepe, “Acıpayam ilçemiz ve bağlı mahallelerinde sorunları masaya yatırmak, dinlemek için buradayız. Biz sizlerle birlikte vatandaşımıza hizmet götürmek yükümlülüğündeyiz. Valiliğimiz hizmet alanında ve Büyükşehir Belediyesi hizmet alanındaki tüm daire müdürlerimiz burada. Devam eden yatırımlar ve proje aşamasında olan çalışmalarda gelinen noktaları değerlendireceğiz. Muhtarlarımız mahallelerindeki istek ve ihtiyaçlarını bizlere söyleyecek. Bizde not edeceğiz ve çalışmaların bitmesi için ilgili birimlerimiz seferber olacak” dedi.

Açılış konuşmasından sonra ilk olarak Acıpayam Kaymakamı Uğur Kalkar ilçenin genel durumu ve sıkıntıları hakkında bilgiler vererek, okul ve yurt ihtiyaçlarının çözümü, sağlık hizmetlerinin sürdürülebilirliği için uzman doktor eksikliğinin giderilmesi, toplulaştırma yapılmayan mahallerde toplulaştırma çalışmalarının yapılması, komşu il ve ilçe yollarının sağlıklaştırılması ve kavşak düzenlemelerinin yapılması, İlçedeki kültürel ve turizm değerlerinin kazandırılması için destek verilmesi, ilçeye sosyal hizmet merkezi ve bu merkeze bağlı çocuk, engelli ve yaşlı hizmetlerine yönelik sosyal tesis yapılması taleplerini katılımcılara aktardı.

Daha sonra Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce Acıpayam ve çevresinde devam eden işler ve proje aşamasındaki çalışmalar hakkında bilgi veren DSİ 212 Şube Müdür V. Mehmet Hakan İlhan, çalışmaları devam eden 13’ü inşa halinde toplam 56 adet proje bulunduğunu belirterek, tamamlandığında Acıpayam ve çevresi için büyük önem arz eden Akalan Barajı inşaatının yüklenici firma ile yapılan sözleşme tarihi 2016 senesi olmasına rağmen 2015 yılı başında su tutmaya başlanacağını ve 2015 yılı içerisinde bitirileceği müjdesini Acıpayamlılara verdi.

Ardından Acıpayam ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan hizmetlerle ilgili olarak Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanı Lale Gönüllü, Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Aydın ve DESKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmut Güngör tarafından bilgilendirme sunumları yapıldı. Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanlığınca Acıpayam´da refüj, meydan bakım ve düzenlemesi, çöp konteynırı, park ve halı saha yapımı işleri için toplam 1.345.000 TL, Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca 6 mahalle ve ilçe genelinde asfalt kaplama ve yama işleri için 1.818.494,50 TL, yol yapım çalışmaları için 939.840 TL olmak üzere toplam 2.758.334,50 TL, DESKİ Genel Müdürlüğü tarafından ise 5.153.135 TL yatırım gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

Bilgilendirmenin ardından Hisar, Karaismailler, Yeşildere, Darıveren, Pınarbaşı, Oğuz, Alaattin, Ucalı, Çiftlik, Eskiköy, Güney, Yassıhöyük, Dedebağve Alçı Mahalle muhtarları, mahallelerindeki sorunlar ve ihtiyaçlar hakkında yetkililerden istekte bulundular.

Toplantının sonunda değerlendirmede bulunan Valimiz Şükrü Kocatepe, Muhtarlar ve katılımcılar tarafından dile getirilen ihtiyaç ve sorunların ilgili daire müdürlüklerince kayıt altına alındığını, önem ve bütçenin elverdiği ölçüde gerçekleştirileceğini ifade etti. Vali Şükrü Kocatepe; "Az önce özellikle Çiftlik Mahalle Muhtarımız Hüseyin Ersoy tarafından dile getirilen ve hayati önem taşıyan içme suyu sorunu öncelikli çözüme kavuşturulacaktır. Safran bitkisinin Acıpayam İlçesinde yetiştirilmesi ile ilgili talep konusunda ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürümüz burada ve o da notunu aldı ve bir çalışma yaparak sizleri bilgilendirecektir. Ayrıca ilçemizde fen lisesinin açılması konusu Bakanlığın insiyatifinde, bu talebi de not aldık ve gerekli girişimlerde bulunarak Milli Eğitim Bakanlığına ileteceğiz." dedi.

Valimiz Kocatepe, "Bizler sizlerin hizmetinizdeyiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Sizlerle birlikte vatandaşlarımıza hizmet götürmeye devam edeceğiz. Türkiye artık eski Türkiye değil. Her geçen gün ülkemizin ekonomisi güçleniyor. Artık sözü dinlenen bir ülke konumundayız.  Hatta artık yardım alan değil, yoksul ülkelere, savaş zulmü ile kaçıp ülkemize sığınanlara yardım eden bir ülke durumundayız. Dünyanın en zengin üçüncü ülkesi değiliz ama Dünya’da yardım yapan üçüncü büyük ülkeyiz. Aynı zamanda dünyada en çok temsilciliği olan ülkeyiz. Bugün 150’nin üzerinde dış temsilciliğimiz var. Önceden bunun yarısı bile yoktu. Bu da ülkemizin gücünü, büyümesini ve başarısını gösteren bir örnek. Ekonomimizdeki gelişmeleri hep birlikte görüyoruz. Her geçen gün gelişiyoruz ve büyüyoruz. Denizlimiz de ülkemizin önde gelen şehirlerinden olup Ege Bölgemizin gurur kaynağı, herkesin örnek aldığı bir ildir. Ülke ekonomisine yılda 3 buçuk milyar dolar katkı sağlayan, sanayisi ile öne çıkan önemli bir ilimizdir. İnşallah önümüzdeki yıllarda projelerimizin de gerçekleşmesi ile bu önderliğimiz, örnekliğimiz daha da yükselerek devam edecektir. Biz burada hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Denizlimiz, tarihin kendisine bıraktığı çok önemli miraslara sahip. Bu mirasların gün yüzüne çıkarılması konusunda çok önemli çalışmalar yapılıyor. Dünya miras listesinde bulunan Pamukkale travertenleri yanında, Hierapolis´i, Laodikya´sı ve Tripolis´i ile turizmi her geçen gün canlanan, en çok turist çeken ve Avrupa’nın en çok bilinen, tanınan bir ili olacağız. Biz bunu hedefliyoruz” dedi.

 

Toplantının ardından Valimiz Şükrü Kocatepe ve beraberindeki heyet Acıpayam Hükümet Konağını ziyaret ederek Kaymakam Uğur Kalkar ile makamında bir süre görüştükten sonra ilçeden ayrıldı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.