DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Mesleki Eğitiminde Hedef 2023 Çalıştayı STK’lara Tanıtılıyor

Denizli Mesleki Eğitiminde Hedef 2023  Çalıştayı STK’lara Tanıtılıyor
Denizli Mesleki Eğitiminde Hedef 2023  Çalıştayı STK’lara Tanıtılıyor

Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Sanayiciler ve  İş Adamları Derneği  (DESİAD)’nde  ilimizde yapılacak olan mesleki eğitim çalıştayı ve ilimizin eğitim durumu hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

DESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yavuzçehre ve üyelerine eğitim çalışmaları hakkında sunumda bulunan Müdür Oğuz  “Mesleki eğitimde ara eleman değil, nitelikli aranan eleman konusunu çözmek istiyoruz. Çalıştayımızla eğitim camiası, işadamlarımız ve STK’larımızı buluşturarak mesleki eğitimin sıkıntılarını ve sorunlarını farklı platformlara taşıyacağız. 2023’e gelindiğinde gerek mesleki eğitim alanında gerek okul öncesi, temel ve ortaöğretimde işte Denizli Millî Eğitim diyebileceğimiz konumda olmak istiyoruz. Tüm bunlarla meslek liselerinde ve çıraklık eğitim merkezlerinden okuyan öğrencilerimizin sizlerin arzuladığı eğitimleri almış ve donanımlı olarak mezun etmek istiyoruz. İlimizin eğitim durumu hakkındaki değinmek istediğim diğer konuda ikili eğitim yapan okullarda tekli eğitime geçilmesi. İlimizde 23 ilkokulda, 21 ortaokulda ve 4 lisede ikili eğitim öğretim yapılmakta ve okullarımız sabah 7 den akşam 7 ye kadar eğitim hizmeti vermeye çalışmaktadır. Şuandaki mevcut durumda sınıflar aşırı kalabalık. Tekli eğitime geçmek için ilimizin tüm ilçelerinde yaptığımız çalışma sonucu 800 derslik (yaklaşık 25-30 okul) ihtiyacı olduğunu gördük. İlimizdeki hayırseverlerimiz ile bu ihtiyaçlarımızın bir kısmının hızlı bir şekilde çözüleceğine inanmaktayız. Bu düşünce ile ilimizin eğitim durumu ve ihtiyaçlarını anlatmak için yola çıktık. Konu eğitim ve çocuklarımızın geleceği olduğunda Denizli halkımız, işadamlarımız, STK’larımız çok duyarlı. Buradan tüm hayırseverlerimiz ve bize katkıda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.