DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Aslan Ailesinden Eğitime Bir Destek Daha

Hayırsever Aslan Ailesinden Eğitime Bir Destek Daha
Hayırsever Aslan Ailesinden Eğitime Bir Destek Daha

Hayırsever İşadamı Güngör Aslan, Denizli eğitimine verdiği destekleri sürdürüyor. Daha önce eşi Saime Aslan adına Anaokulu yaptıran hayırsever İşadamı Güngör Aslan, bugün düzenlenen protokol ile kendi isminin verileceği 28 derslikli Anadolu Lisesi yaptıracak.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Güngör Aslan ve eşi Saime Aslan ile oğlu İsmail Aslan, kızı Nilgün Ök ve torunu Saime Aslan katıldı.

 

Hayırsever İşadamı Güngör Aslan’ın eşi Saime Aslan “Allah bizlere bu okulların tamamının bitirilmesini nasip etsin inşallah. Bizde sağlık ve sıhhatle inşallah bu okulun bittiğini, yeşerdiğini görmek isteriz.  Daha önce adıma yaptırılan anaokuluna gidiyorum. Her gittiğimde çok seviniyor, çok mutlu oluyorum. Allaha bin kere şükrediyorum. ‘Allah’ım bize bunu nasip ettin, daha iyilerini nasip et’ diye. Eşim içinde çok dua ettim. Benim hiç aklımda yoktu. Hep eşime bir okul yaptırmayı düşünüyorduk. Ama bana nasip oldu. Benim adım hesapta yok iken eşim ve çocuklarım tevazu göstererek benim adıma anaokulu yaptırdılar. Beyimin adına okul yaptırılmadığı için çok üzüldüm, çok dua ettim. Allah’a bin kere şükürler olsun ki dualarım kabul oldu. Sizlere de çok teşekkür ederim. Allah isteyenlere, hayırseverlere de nasip etsin” dedi.

 

Hayırsever İşadamı Güngör Aslan ve ailesine eğitime verdiği önemli katkılardan dolayı teşekkür eden Valimiz Şükrü Kocatepe ise, “Bugün değerli sanayicilerimizden Güngör Aslan büyüğümüzün yapacağı Anadolu Lisesi ile ilgili olarak protokol imzalamak amacıyla buradayız. Merkezefendi İlçemizin Yenişehir Mahallesinde 9326 metre kare alanda 28 derslikli özel proje olarak yapılacak bir Anadolu Lisesi yaptırmak üzere Güngör Aslan büyüğümüz,  saygıdeğer evlatları ve değerli eşleri Saime hanımefendi Valiliğimize teşrif ettiler. Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Attıkları bu adım ile Denizli Milli Eğitiminin fiziki şartlarının daha da iyileştirilmesi, eğitim-öğretimdeki kalitenin yükselmesi, öğrencilerimizin başarısının artırılması konusunda bize çok önemli bir katkı sağlıyorlar. Kendilerine tekrar teşekkürlerimi sunuyor, başarı ve mutluluklarının daim olmasını, kazançlarının da bereketli olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

Merkezefendi İlçesi Yenişehir Mahallesinde yaptırılacak olan Güngör Aslan Anadolu Lisesi 28 derslikten oluşacak. 4 Milyon TL’ye mal olacak olan okul bodrum+zemin+3 kat ve konferans salonundan oluşacak. Güngör Aslan Anadolu Lisesi’nin 2016 yılında bitirilmesi planlanıyor.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.