DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dış Ticaret Destek Elemanı Yetiştirilecek

Dış Ticaret Destek Elemanı Yetiştirilecek
Dış Ticaret Destek Elemanı Yetiştirilecek

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), İş-Kur ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile DENİB Akademi çatısı altında sektörün nitelikli eleman açığını kapatmak amacıyla ‘Dış Ticaret Destek Elemanı’ kursu açılıyor. Kursun protokolü bugün Valimiz Şükrü Kocatepe’nin katıldığı törenle taraflar arasında imzalandı.

 

DENİB’de düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İş-Kur Denizli İl Müdürü Feridun Giresun, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DENİB Yönetim Kurulu üyeleri ile diğer davetliler katıldı.

 

Akademi ile birlikte ihtiyaç duyulan eğitim çalışmalarını daha profesyonel bir yaklaşım ile hayata geçireceklerini söyleyen DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, “Müfredatı ve yıllık programı titizlikle hazırlanan Akademi ile birlikte bugüne kadar sürdürdüğümüz eğitim ve seminer faaliyetlerimizi daha profesyonel bir yaklaşımla disipline edilmiş şekilde gerçekleştireceğiz. DENİB Akademi ile birlikte dış ticaret, lojistik, inovasyon, tasarım, insan kaynakları, devlet yardımları, proje yönetimi, güncel mevzuat değişiklikleri, kurumsallaşma, tedarik, tasarım ve diğer alanlarda önemli eğitim programları düzenlemeyi hedefliyoruz. Bugün de Dış Ticaret Destek Elemanı Eğitim Projesinin resmi olarak startını vermiş olacağız. Proje kapsamında 25 kişiye 5 hafta boyunca teorik ve uygulamalı eğitim verilecektir” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise, projenin hayırlı olmasını dileyerek, “Hep arayış içinde olmak, yenilik aramak, inovatif çalışmalara ağırlık ve öncelik vermek başarılarımızı arttıracaktır. Denizli’miz sanayide, ticarette her konuda atılımcıdır, girişimcidir, yenilikçidir ve başarılıdır. İnşallah bu konuda da çalışma ve programlarla bu başarımız daha da yükselecektir. Süleyman Kocasert Başkanımızı ve Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyelerimizi tebrik ediyorum. Bu projenin hayırlı ve başarılı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından protokol Valimiz Şükrü Kocatepe ve diğer katılımcılar tarafından imzalandı.

 

Hafta içi 5 gün günde 5 saat düzenlenecek kursa 25 kişi katılacak. Toplamda 120 saat yapılacak olan kurslar DENİB hizmet binasında verilecek. Kursiyerlere İş-Kur tarafından günlük 20 TL cep harçlığı verilirken, İş Kazası ve Meslek Hastalığı primleri de karşılanacak.

Dış Ticaret Destek Elemanı Eğitim programının müfredatını ise özetle dış ticaret, ithalat, ihracat, gümrük mevzuatı uygulamaları, dış ticarette ödeme şekilleri, teslim şekilleri, lojistik ve dış ticaret finansmanı gibi konular ile Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Ulusal Ajans’ın firmalara vermiş oldukları destek programları oluşturacak.

 

 

DENİB’deki lansman toplantısında hazır bulunanlar arasında, Denizlili modacı Simay Bülbül de yer aldı. Simay Bülbül ayrıca, DENİB Akademinin ilk etkinliği olacak şekilde öğleden sonra Denizlili moda tasarımcıları ile buluşacak ve güncel trendler hakkında bilgi paylaşımında bulunacak.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.