DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Feridun Basmacı’dan Eğitime Destek

Hayırsever Feridun Basmacı’dan Eğitime Destek
Hayırsever Feridun Basmacı’dan Eğitime Destek

Denizlili hayırsever işadamları eğitime verdikleri desteği sürdürüyorlar. Pamukkale İlçesi Aktepe Mahallesinde 4 milyon liraya mal olması planlanan ve imece usulü ile yapılacak olan ‘Hayırseverler İlkokulu ve Ortaokulu’na ilk destek hayırsever işadamı Feridun Basmacı’dan geldi. Denizli eğitimine 100 bin lira bağışta bulunan Hayırsever Basmacı’nın ismi okulda bir sınıfa verilecek.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Feridun Basmacı katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Valimiz Şükrü Kocatepe şunları söyledi; “Çok değerli hayırsever sanayicimiz değerli hemşerimiz Feridun Basmacı Beyefendi ile hayırseverler okulu adı ile yapacağımız 24 derslikli bir okula katkıda bulunarak, orada bir derslik yaptırarak bize destek vermek üzere protokol imzalıyoruz. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. İnşallah kendisi ile birlikte diğer hayırseverlerimizi bir araya getirmek suretiyle 24 derslikli bir hayırseverler okulu yapacağız. Bu okulumuzu inşallah 1 yıl içerisinde tamamlayıp eğitim-öğretime kazandırmayı düşünüyoruz. Her sınıfın üstünde de hayırseverlerimizin isimleri olacak. Yani her bir sınıfın üzerinde o sınıfın yapımına katkıda bulunan hayırseverlerimizin ismi yazacak ve o sınıf o hayırseverimizin ismi ile anılacak. Böyle bir projemiz var. İl Milli Eğitim Müdürümüzün gayretli çalışmalarıyla ortaya çıkan bu projeyi uyguluyoruz. Feridun Basmacı Beyefendiye de ayrıca teşekkür ediyorum. Kendisinin ileride müstakil bir okul yaptırma niyeti de var.  Allah o niyetini de ileride inşallah nasip eder.”

 

Pamukkale İlçesi Aktepe Mahallesinde yaptırılacak olan Hayırseverler İlkokulu ve Ortaokulu bodrum+zemin+2 kattan oluşacak. 24 derslikli olacak olan okul toplamda 4 milyon TL’ye mal olacak. Okulun yapımı için hayırseverler 100 bin lira katkıda bulunabilecek ve her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek.    

 

 Protokol

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.