DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Şoförleri Eğitimden Geçti

Okul Servis Şoförleri Eğitimden Geçti
Okul Servis Şoförleri Eğitimden Geçti

Taşımalı eğitim uygulaması kapsamında taşıma yapan araç sürücüleri ve rehber personeli ile okul servis araçları şoförlerine  yönelik seminer düzenlendi.

 

Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapılan İl Millî Eğitim Müdürlüğü  ve Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen seminere Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Merkezefendi ve Pamukkale İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Emniyet Amiri Mithat Tüziner ve taşımalı eğitim uygulaması kapsamında taşıma yapan öğrenci servis şoförleri,  rehber personeli ve okul servis araçları şoförleri katıldı.

 

Merkezefendi ve Pamukkale İlçelerine bağlı servis şoförlerine ve rehber personeline 2014-2015 eğitim öğretim yılının 2. dönemi taşımalı eğitim uygulaması ile ilgili Emniyet Amiri Mithat Tüzüner, Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün ve Merkezefendi İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Gül bilgilendirmede bulundu.

 

Trafikte sürücülerin uyacağı kurallar, Millî Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği, Öğrenci Taşıma Uygulamaları Sözleşme Esasları, Yaş Grupları ve Engel Grupları itibariyle öğrenci/kursiyer ve veli davranış modelleri, sürücü ve rehber personelin etkili iletişim yöntemleri konularında slayt eşliğinde sunum yapıldı.

 

 

Seminerin açılışına katılan İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Okul güvenliği ve çocuklarımızın güvenliği en öncelikli konularımızın başında gelmektedir. Sizler bu çocuklarımızı güvenli bir şekilde okullarına ve evlerine taşımakla yükümlüsünüz. Bu çocuklar hepimizin çocukları ve bunlara sahip çıkmak hepimizin görevidir. İlimizde zaman zaman okul servisleri hakkında ufak tefek sıkıntılar olmaktadır. Bunların denetimleri müfettişlerimiz ve emniyet müdürlüğümüzce yapılmaktadır. Görevini çok iyi şekilde yapan servislerimizde var. Buradan her birini teker teker kutluyorum. İlgili mevzuatlar doğrultusunda taşıma işlemlerini yapmaktasınız. İlerleyen zamanlarda denetimlerimiz daha da sıklaşacaktır. Hepinizi kazasız belasız günler ve çalışmalarınızda bol kazançlar diliyorum” dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.