DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Nevzat Özel’den Eğitime Destek

Hayırsever Nevzat Özel’den Eğitime Destek
Hayırsever Nevzat Özel’den Eğitime Destek

Denizlili hayırsever işadamlarının eğitime verdikleri destek devam ediyor. Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde 3 milyon liraya mal olması planlanan ve imece usulü ile yapılacak olan ‘Hayırseverler Ortaokulu’na bir destek de Hayırsever İşadamı Nevzat Özel’den geldi. Denizli eğitimine 100 bin lira bağışta bulunan Hayırsever Özel’in ismi yaptırılacak olan okuldaki bir sınıfa verilecek.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Nevzat Özel katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Nevzat Özel, işadamları olarak Denizli Milli Eğitimi için yaptıkları bu yatırımların ülkemize olan bir görevi yerine getirmek olduğunu söyleyerek, “Çünkü bu ülkede kazanıyoruz, bu ülkeye harcamamız lazım. Bu yatırımlar insanlara ve insanlığa yapılan yatırımlardır. Öbür dünyaya da insan ile giden bir değerdir. Emekleri geçen Sayın Valimiz ve Müdürlerimize teşekkür ediyoruz. Onların gayretleri ile bizlerde ateşleniyoruz. Bir şekilde bu görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. İnşallah 2 yıl sonra komple bir okul yaptırmayı düşünüyoruz ve bunun ile ilgili çalışmalara start verdik” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Bugün Denizli Milli Eğitimine çok değerli katkılarda bulunmuş olan kıymetli sanayicimiz Nevzat Özel Bey ile protokol imzalamak üzere bir araya geldik. Bildiğiniz gibi Servergazi bölgesinde acil bir okul ihtiyacımız var. O okulu yapabilmek için dershane bazında bir protokol imzalıyoruz. Çok değerli Hayırseverimiz Sayın Nevzat Özel Bey de 100 bin lira karşılığında bir dershane satın almak suretiyle katkıda bulunuyorlar. Okulumuzun bir dersliğini kendilerine tahsis etmiş olacağız ve dersliğin üzerinde hayırseverimizin ismi bulunacak. Kendilerine bize olan bu değerli katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyor, sağlık ve başarılarının daim olmasını temenni ediyorum.”

 

 

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu bodrum+zemin+3 kattan oluşacak. 24 derslikli olacak olan okul toplamda 3 milyon TL’ye mal olacak. Okulun yapımı için hayırseverler 100 bin lira katkıda bulunabilecek ve her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.