DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Seyfi Başer´den Eğitime Bir Destek Daha

Hayırsever Seyfi Başer´den Eğitime Bir Destek Daha
Hayırsever Seyfi Başer´den Eğitime Bir Destek Daha

Denizlili Hayırsever İşadamı Seyfi Başer, daha önce eğitime verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi.  Hayırsever İşadamı Seyfi Başer, Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde 3 milyon liraya mal olması planlanan ve imece usulü ile yapılacak olan ‘Hayırseverler Ortaokulu’na 100 bin lira bağışta bulundu. Hayırsever Başer´in ismi yaptırılacak olan okuldaki bir sınıfa verilecek.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Seyfi Başer katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Seyfi Başer, ülkemizin muasır medeniyet seviyesine ulaşması için eğitimin önemli olduğuna değinerek, “Bugün Sayın Valim ve Sayın Milli Eğitim Müdürümün gayret ve çabaları ülkemizin eğitim düzeyini daha üst düzeye çıkarmak amaçlıdır. Zira baktığımızda eğitim ve öğretime devam eden okullarımızda yeterli derslik olmadığını, 50-60 kişilik sınıfların bulunduğunu gözlemlemekteyiz. Bu konuda hem Sayın Valim hem Milli Eğitim Müdürümüz gece gündüz gayretle çalışıyorlar. Bizlerde hasbelkader Denizli’nin eğitimine destek olabiliyorsak ne mutlu bize. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması malumunuz eğitim ile sağlanacaktır. O nedenle üst düzey eğitim seviyesiyle gelecek nesilleri iyi eğitmemiz; ilimde, bilimde ve teknolojide ileri seviyelere taşımamız ancak eğitim ile olacaktır. Cenab-ı Allah’ın Efendimize ilk sözü ‘’oku”. O bakımdan eğitimi bütün öğrencilerimize, çocuklarımıza en üst düzeyde sağlamalıyız. Rabbimin bize verdiklerini bizde Rabbimizin yolunda harcamaya gayret ediyoruz, gayret edeceğiz. Bu yönden Denizlimiz mümbit bir yer. Sağ olsun, Allah razı olsun tüm işadamlarımızın da bu yönde büyük katkıları var. İnşallah ilerisi ülkemiz adına daha iyi olacak diyor, teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise şunları söyledi; “Bugün çok saygıdeğer işadamımız, sanayicimiz Hayırsever Seyfi Başer Beyefendi’nin bir okula katkı yapması sebebiyle protokol yapmak üzere bir araya geldik. Sayın Seyfi Başer daha önce 2007 yılında Göveçlik Mahallesi´nde babası Ekrem Başer adına 18 derslikli bir ilköğretim okuluna katkıda bulunmuştu. 2009 yılında da 12 derslikli Ayşe Mürüvvet Başer İmam Hatip Ortaokulunun yapımını sağladı. 2011 yılında İşadamları Endüstri Meslek Lisesi yapımına önemli bir katkısı oldu. 2014 yılında da yine yaptığımız protokol ile Göveçlik Mahallesi´ne Hatipzade Veli Başer İmam Hatip Lisesi yapımına 1 buçuk milyon lira ile katkıda bulundu ve bu katkısını devam ettireceğini taahhüt etti. Bugünde yaptıracağımız hayırseverler okuluna bir derslik ile katkıda bulunmak amacıyla teşrif etti. Ben kendisine ve ailesine şükranlarımı sunuyorum. Sağlıklı mutlu huzurlu uzun ömürler diliyorum. İşlerinde başarılar diliyorum. Hayırseverimizin inşallah Denizli’ye yaptığı katkıların kendisine hayır olarak, sevap olarak, uzun ömür ve kazanç olarak dönmesini temenni ediyorum.”

 

 

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu bodrum+zemin+3 kattan oluşacak. 24 derslikli olacak olan okul toplamda 3 milyon TL’ye mal olacak. Okulun yapımı için hayırseverler 100 bin lira katkıda bulunabilecek ve her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.