DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sütü Dağıtımı Başladı

Okul Sütü Dağıtımı Başladı
Okul Sütü Dağıtımı Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa yürütülen “Okul Sütü Akıl Küpü” projesi kapsamında İlimizdeki anasınıfı, anaokulu, uygulama sınıfı ve ilkokullarda 2014-2015 öğretim yılı ikinci dönemi başlangıcı olan 09 Şubat 2015 Pazartesi günü okul sütü dağıtımına başlandı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü ve Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılıç “Okul Sütü Akıl Küpü” projesi kapsamında Fatih İlkokulu’ nda öğrencilere süt dağıttı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen Okul Sütü Programı´nın dördüncü yılında, ilimizde 412 okulda  yaklaşık 66.895 öğrenciye haftanın üç günü ücretsiz süt dağıtılacak.

 

2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde uygulanacak Okul Sütü Programı kapsamında; anasınıfı, anaokulu, uygulama sınıfı ve ilkokullarda Türk Gıda Kodeksi´ ne uygun ambalajlı, 200 ml. sade, yağlı, UHT kutu sütler, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftanın 3 günü dağıtılacak. Artan sütler İl Okul Sütü Komisyonunun kararı ile mahallînde değerlendirilecek olup süt içme izni olan okulun öğrencilerine Salı ve Perşembe günüleri de dağıtılacaktır.

 

Bu proje ile öğrencilere süt tüketim ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırarak dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak suretiyle zihinsel ve fiziksel olarak gelişimlerinin artırılması hedeflenmektedir.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.