DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverler Ortaokuluna Destek Devam Ediyor

Hayırseverler Ortaokuluna Destek Devam Ediyor
Hayırseverler Ortaokuluna Destek Devam Ediyor

Denizlili hayırsever işadamlarının eğitime verdikleri destek devam ediyor. Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesi’nde 3 milyon liraya mal olması planlanan ve imece usulü ile yapılacak olan Hayırseverler Ortaokulu’na bir destek de Hayırsever İşadamı Muhsin Özcan’dan geldi. Denizli eğitimine 100 bin lira bağışta bulunan Hayırsever Özcan’ın ismi yaptırılacak olan okuldaki bir dersliğe verilecek.

 

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Muhsin Özcan katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Hilmi Özcan, işadamlarının hibeleri ile yaptırılacak olan okulun Denizli’ye hayırlı olmasını temenni ederek; “Bize bu imkânları verdiği için Allah’a hamdolsun. Allah’ın bize verdiği olanaklardan bizde eğitim ve diğer müesseselere elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Sayın Valim uygun gördüler, bizimde bir katkımız olduysa ne mutlu bize” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise şunları söyledi; “Sayın Muhsin Özcan sanayicimiz daha önce 2008 yılında Göveçlik Mahallesi’nde 24 derslikli Hilmi Özcan Anadolu Lisesi’ni inşa ettirmiştir. Yine 2011 yılında da İşadamları Endüstri Meslek Lisesi’nde katkısı olmuştur. Şimdi de bildiğiniz gibi yaptırmak için teşebbüste bulunduğumuz Hayırseverler Ortaokulu’nda da bir derslik satın almak suretiyle 100 bin liralık katkı da bulunuyorlar. Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Bugüne kadar yaptıkları ve bugünkü katkılarından dolayı Allah sağlık ve kazançlarını daim kılsın, başarıları daim olsun.”

 

 

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesi’nde yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu bodrum+zemin+3 kattan oluşacaktır. 24 derslikli olacak olan okul toplamda 3 milyon TL’ye mal olacak. Okulun yapımı için hayırseverler 100 bin lira katkıda bulunabilecek ve her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.