DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürlüğü Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi

Millî Eğitim Müdürlüğü Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi
Millî Eğitim Müdürlüğü Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünde oluşturulan İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimince tüm personele İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri verildi.

 

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu´nun merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde uygulanması için Millî Eğitim Bakanlığınca yayınlanan genelge doğrultusunda Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) oluşturuldu.

 

Risk değerlendirmesi ekibi tarafından kurum risk değerleme raporları hazırlandı. Bu çalışmaların arkasından İl Millî Eğitim Müdürlüğünde görevli yöneticiler, şefler, memurlar ve yardımcı personellere İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri verildi.

 

Seminerde İş Güvenliği Uzmanı  Halil İbrahim Avcı tarafından çalışma mevzuatı ile ilgili genel bilgiler, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili genel kurallar, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, iş kazalarının sebepleri, kaza ve yaralanma sebepleri ile korunma prensipleri ve tekniklerinin uygulanması konusunda eğitim verildi.

 

 

Verilen eğitimlerle tüm çalışanlara iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda farkındalık yaratma ve kültür oluşturma hedefleniyor. 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.