DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Efraim Duman’dan Hayırseverler Ortaokulu´na Katkı

Hayırsever İşadamı Efraim Duman’dan Hayırseverler Ortaokulu´na Katkı
Hayırsever İşadamı Efraim Duman’dan Hayırseverler Ortaokulu´na Katkı

 

Hayırsever vatandaşlarımız tarafından yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu’na bir destekte Hayırsever İşadamı Efraim Duman’dan geldi. Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde 3 milyon liraya mal olması planlanan ve imece usulü ile yapılacak olan ‘Hayırseverler Ortaokulu’na 100 bin lira bağışta bulundu. Hayırsever Duman’ın ismi yaptırılacak olan okuldaki bir sınıfa verilecek.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Efraim Duman, oğlu Yurdal Duman ve torunu Ender Duman katıldı.

 

Törende konuşan Valimiz Şükrü Kocatepe, törende Duman ailesinden üç kuşağın bir arada olduğunu, Dede’den Torun’a Denizli eğitimine sahip çıkmaları ve destek vermelerinin çok anlamlı olduğunu söyleyerek şunları söyledi; “24 derslikli olarak yapmayı planladığımız hayırseverler ortaokuluna katkıda bulunmak üzere kendileri istekli oldular. Çok teşekkür ediyor Allah razı olsun diyorum. Allah ömürlerini ve kazançlarını bereketli kılsın. Efraim Abimizin eşleri Rahime Duman hanımefendi gelememişler. Değerli eşlerine sürpriz yapmak istediğini bize iletti. Bugüne denk gelmesi de çok güzel. Onlara da sağlık ve uzun ömürler diliyorum.” Hayırsever İşadamı Efraim Duman yaptıkları yardımın hayırlı olmasını diledi.

 

Hayırsever İşadamı Efraim Duman ve oğlu Yurdal Duman da, babasının annesine jest yaparak Hayırseverler Ortaokulunda ki sınıfa annesi Rahime Duman’ın ismini vereceklerini söyleyerek, “Babam Efraim Duman 65 yıllık hayat arkadaşı olan anneme bir jest yapmak istedi. Onun için buradayız. Jest olarak 14 Şubat tarihi de tam denk geldi. Bu talebimizi kabul ettiği için Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Bunlar bizim toplumsal görevlerimiz. Burada da böyle güzel bir görev Sayın Valimizin kabulü ile bize nasip oldu. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu bodrum+zemin+3 kattan oluşacak. 24 derslikli olacak olan okul toplamda 3 milyon TL’ye mal olacak. Okulun yapımı için hayırseverler 100 bin lira katkıda bulunabilecek ve her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.