DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Efraim Duman’dan Hayırseverler Ortaokulu´na İkinci Katkı

Hayırsever İşadamı Efraim Duman’dan Hayırseverler Ortaokulu´na İkinci Katkı
Hayırsever İşadamı Efraim Duman’dan Hayırseverler Ortaokulu´na İkinci Katkı

Hayırsever vatandaşlarımız tarafından Merkezefendi ilçesi Servergazi Mahallesi sınırları içerisinde imece usulüyle yapılması planlanan Hayırseverler Ortaokulu için daha önce 100 bin liralık bir katkı ile eşi Rahime Duman adına derslik yaptırma kararı veren Hayırsever İşadamı Efraim Duman, aynı okul için 100 bin liralık bir katkıda daha bulundu. Hayırsever İşadamı tarafından sağlanan bu ikinci destekle eşinin isminin verileceği sınıfın yanındaki bir dersliğe de kendi ismi verilecek.

 

Hayırsever işadamının Halk Caddesi’ndeki işyerinde düzenlenen protokol imza törenine; Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Efraim Duman, oğlu Yurdal Duman ve torunu Özcan Duman katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Efraim Duman’ın oğlu Yurdal Duman, babasının annesine jest yaparak Hayırseverler Ortaokulu’ndaki bir dersliğe anneleri Rahime Duman ismini vermek üzere daha önce protokol imzaladığını belirterek; "Şimdi de babam ´Anneniz orada yalnız kalmasın, annenizin yanında benim de resmim olsun. Demesi üzerine böyle daha anlamlı olur.´ fikriyle bu kararı verdik. Bu talebimizi kabul ettiği için Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun.” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe’de törende Duman ailesinden üç kuşağın bir arada olduğunu, dededen toruna Denizli eğitimine sahip çıkmaları ve destek vermelerinin çok anlamlı olduğunu söyleyerek şunları söyledi; “Hayırsever İş Adamımız Efraim Duman Beyefendi Hayırseverler Ortaokulu için daha önce 100 bin liralık bir katkıyla eşi Rahime Duman Hanımefendi adına bir derslik yaptırma kararı vermişti. Bu gün de 100 bin liralık ikinci bir katkıda bulundular ve değerli eşlerinin yanındaki sınıfa da kendi isminin verilmesini istediler. Kendilerine Denizli eğitimine sağladıkları bu katkılarından dolayı çok teşekkür ediyor Allah razı olsun diyorum. Allah ömürlerini ve kazançlarını bereketli kılsın.” dedi.

 

 

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu bodrum+zemin+3 kattan oluşacak. 24 derslikli olacak olan okul toplamda 3 milyon TL’ye mal olacak. Okulun yapımı için hayırseverler 100 bin lira katkıda bulunabilecek ve her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.