DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Öğretmenlerine “Aidiyet” Semineri Verildi

İmam Hatip Öğretmenlerine “Aidiyet” Semineri Verildi
İmam Hatip Öğretmenlerine “Aidiyet” Semineri Verildi

İlimizdeki Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında görevli idareci ve öğretmenlere yönelik eğitim öğretimde kalitenin artırılması, verimliliğin yükseltilmesi ile nitelik geliştirilmesine yönelik “Aidiyet” temalı semineri düzenlendi.

 

Merkezefendi Barbaros Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde iki ayrı oturum  olarak gerçekleştirilen seminere İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ali Şahinarslan, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Erdinç Duru, İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri Yrd.Doç.Dr. Kemal Göz ve Yrd.Doç.Dr. Ali Karataş, imam hatip okullarında görevli idareci ve öğretmenler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz seminerin açılış konuşmasında “Mevlana’nın birleştiriciliği, kardeşlik ruhunu geliştirmesi, topluma aşılaması ve şefkatle yaklaşması birlik beraberlik sağladı. Fitne, fesat ve haseti yok etti. Bizde aynı niyet ve duygularla çalıştığınıza inanmaktayız. İbn Arabi’nin, Mevlana’nın, Yunus Emre’nin  ve Hacı Bayram Veli’nin açtığı güzel yolda her birlikte güzel duygularla ilerleyeceğinize yürekten inanıyorum. Aramızdaki kardeşlik duygularımızı çok iyi geliştirmeliyiz. Eğitimciler olarak çocuklarımızı yetiştirir ve eğitirken en öncelikli amaçlarımızdan biri de çocuklarımızı anne babasına ve vatanına bağlı nesiller olarak yetiştirmektir. Bu son derece önemli ve güzel programın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve üniversite hocalarımıza eğitim camiası adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Erdinç Duru, İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri Yrd.Doç.Dr. Kemal Göz ve Yrd.Doç.Dr. Ali Karataş katılımcılara sunu eşliğinde konferans verdi.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.