DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz Oyuncak ve Kitaplarını Arkadaşları ile Paylaşacak

Öğrencilerimiz Oyuncak ve Kitaplarını Arkadaşları ile Paylaşacak
Öğrencilerimiz Oyuncak ve Kitaplarını Arkadaşları ile Paylaşacak

‘Yaşam Paylaştıkça Güzel’ kampanyasının tanıtımı Arif Yakınkaya İlkokulu’nda gerçekleştirildi. 

 

Öğrenciler, okul bahçesine yerleştirilen oyuncak ve kitap kumbaralarına en sevdikleri oyuncak ve kitapları atarak, arkadaşlarına bağışladılar.

 

Tanıtım toplantısına Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Proje kapsamında, Arif Yalınkaya İlkokulu Bahçesi’ne iki adet kumbara bırakıldı.

 

Projesi kapsamında ilçe sınırları içerisine yerleştirilen kumbaralar ile kitap ve oyuncaklar toplanacak. İhtiyaç sahibi okullara ve öğrencilere gönderilecek olan kitap ve oyuncaklar sayesinde, hem ihtiyaçlar giderilecek hem de çocukların paylaşma alışkanlığı kazanması sağlanacak.

 

Açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, bu proje her şey onlar için diyor en ücra köyde ki sizlerin arkadaşı ve kardeşi olan öğrencilerin faydalanması için ve bizim içinde son derece önemli bir kampanya dedi. Bu projenin gerçekleşmesinde başta Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na ve ekibine sonsuz teşekkürler ediyorum diyen Oğuz, En ücra köylerde ki kardeşleriniz belki bazı kitapları ve oyuncakları bulmakta zorlanıyorlar Başkanımız ise her şey onlar için diyerek sizlerin de desteğiyle o öğrenci kardeşlerinize de ulaşacak dedi.

 

Merkezefendi Belediyesi olarak yeni bir projeye daha imza attıklarını belirten Başkan Muhammet Subaşıoğlu, “Kitap ve oyuncakları kumbaralar vasıtasıyla toparlayıp ihtiyaç sahibi aile ve çocuklarımıza ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bugünde bu proje kapsamında Arif Yalınkaya İlkokulunda projemize start verdik. ‘Hayat Paylaşınca Güzel’ diyerek çocuklarımızın evlerindeki kullanmadıkları kitap ve oyuncaklarını ilçemizin belirli noktalarına yerleştirdiğimiz kumbaralarımıza bağışlamalarını bekliyoruz. Sizlerin kumbaralara atarak paylaştığı oyuncak ve kitaplar ihtiyaç sahibi aile ve çocuklarımızı mutlu etsin. Mutlu olmak ve mutlu etmek için paylaşmak gerekir düşüncesiyle tüm vatandaşlarımızı kampanyamıza destek olmaları için kumbaralarımıza davet ediyoruz.

 

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ise, Bu gün gerçekten çok güzel bir iş birliğinin örneğini veriyoruz sayın belediye başkanının başlattığı yaşam paylaştıkça güzel konulu bu proje ile geleceğimiz olan çocuklara bir katkımız olacak. Bu projeyi başlatan belediye başkanımıza ve ekibine huzurlarınızda teşekkür ediyorum dedi. Eğitimin kalitesinin artması için elimizden ne geliyorsa yapacağının da sözünü veren Görücü, çocuklarımız için ne yapsak azdır dedi.

 

 

Açılış konuşmalarının ardından, minik öğrenciler oyuncaklarını ve kitaplarını kumbaralara atarak kampanyaya destek oldu.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.