DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverler Ortaokuluna Destek Devam Ediyor

Hayırseverler Ortaokuluna Destek Devam Ediyor
Hayırseverler Ortaokuluna Destek Devam Ediyor

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde 3 milyon liraya mal olması planlanan ve imece usulü ile yapılacak olan ‘Hayırseverler Ortaokulu’na bir destekte Hayırsever İş adamı İsmail Yılmaz’dan geldi. Okulun yapımı için 100 bin lira bağışta bulunan Hayırsever Yılmaz’ın ismi okuldaki bir sınıfa verilecek.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İş adamı İsmail Yılmaz katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Hayırsever İş adamı İsmail Yılmaz, Valimiz Şükrü Kocatepe ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a teşekkür ederek, “Denizli’nin en güzel yanlarından bir tanesi Denizli´de yaşayan hayırsever ağabeylerin, sanayicilerin özellikle eğitim konusundaki duyarlılıkları geçmişten bu yana bizim için örnek olmuştur. Bu örneklerin neticesinde bizi özendirmişlerdir. Her şeyi devletten beklemenin bir manası yok. Bizlerde bu şehirde yaşıyorsak, bu şehrin kalkınmasına da farklı farklı yönlerden katkı sağlamamız gerekiyor. Eğitim bunun içerisinde en önemlilerinden bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Şu anda bu yapacağımız okulun biraz daha desteğe ihtiyacı var. Bu nedenle Denizli’de ki gerek sanayici ağabeylere gerekse hayırsever arkadaşlara bu konuda daha duyarlı olmalarını istiyor ve davet ediyoruz” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise, Denizlili hayırseverlerin eğitime verdikleri destekler ile Türkiye’ye örnek olduklarını vurgulayarak, “Hayırseverler Ortaokulumuz için açtığımız kampanyaya sanayicilerimiz, hayırseverlerimiz sağ olsunlar ilgi gösteriyorlar. Bugünde Hayırsever işadamımız Başarı Tekstilin sahibi İsmail Yılmaz bir derslik ile katkıda bulunuyor. Tüm hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum. Kazançları bol ve bereketli olsun” dedi.

 

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu bodrum+zemin+3 kattan oluşacak. 24 derslikli olacak olan okul toplamda 3 milyon TL’ye mal olacak. Okulun yapımı için hayırseverler 100 bin lira katkıda bulunabilecek ve her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek. 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.