DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz İlçe Toplantılarına Bozkurt’tan Başladı

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz İlçe Toplantılarına Bozkurt’tan Başladı
Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz İlçe Toplantılarına Bozkurt’tan Başladı

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ilçelerdeki eğitim öğretim durumunu ve sorunları yerinde tespit etmek için müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile ilçe ziyaretlerine başladı.

 

Millî Eğitim Müdürü ve beraberindekiler Bozkurt ilçesinde, Baklan, Çardak ve Bozkurt ilçe millî  eğitim müdürleri, okul ve kurum müdürleri ile Bozkurt Spor Lisesi toplantı salonunda bir araya geldi.

 

Toplantıda Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a, Eğitim Denetmenleri Başkanı Musa Dinç, Müdür Yardımcıları Şener Bayram ve Bolat Ferhat Arıkan, Şube Müdürleri Azmi Koçoğlu, Hüseyin Selçin, İlhami Taylan ve Ramazan Yılmaz eşlik etti.

 

Bozkurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Öztekin Demir açılış konuşmasının ardından ilçenin eğitim-öğretim durumu hakkında brifing vererek, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un ilçelerinde olmasında dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.  Toplantıya katılan Baklan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ramazan Kayayurt ile Çardak İlçe Millî Eğitim Müdürü Mahmut Sami Aydın da brifing verdiler.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında; “Üç ilçemizin değerli yöneticileri olan sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Bundan sonra daha sık bir şekilde sizlerle biraya geleceğiz.

 

Eğitim öğretimde önceliklerimiz öğrencilerimizin güvenliği, başarısı ve okulların fiziki durumudur. Görevinizi yerine getirirken kendinizi sorgulamanızı ve özeleştiri yapmanızı istiyorum. Böylelikle daha da başarılı olacağınıza inanıyorum. Şu an itibari ile ilimiz genelinde eğitim-öğretim yönünden ciddi bir sorunumuz yoktur. Gayretlerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

 

Okullarımız öğrencilerimiz için cazibe merkezi olmalıdır. Okul ve kurumlarımızın bahçe girişinden itibaren göze batan rahatsız bir ortam olmamasını istiyorum. Bunları okul müdürlerimiz yapabilir. Güvenli, hijyenik ve eğitim öğretimde başarılı okullar istiyoruz.

 

Sizler Denizli Millî Eğitiminin 2023 vizyonu müdürlerisiniz. 2023 Türkiyesine gelindiğinde “İşte Denizli Millî Eğitim” diyebileceğimiz okullar ve kurumlar inşa edeceğiz. Bunları el ele kol kola sivil toplum örgütlerimiz ve yöneticilerimizin desteği ile yapacağız.

 

Denizli eğitimde marka bir il, bunu inşa eden siz yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizdir. Hepinizle övünüyorum ve sizlere teşekkür ediyorum.

 

Geçmiş yıllarda hayata geçirdiğimiz “Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projemiz” devam ediyor. İlimizde okullaşma oranlarını incelemeye aldık. Buradaki çağ nüfusları ile öğrenci sayıları arasındaki orantıları çıkarttık. Okula devam etmeyen öğrencilerimizi takibe alarak eğitim öğretim hayatlarına devamını sağlayacağız. Okul öncesinden başlayarak, ortaöğretime ve mesleki eğitime kadar bütün öğrencilerimiz takibimizde.

 

Başarımızın en üst seviyede olmasını istiyoruz. Sizlerden istediğim,  birer idareci olarak öğretmenleriniz ve vatandaşlarımızla işbirliği içerisinde olarak, öğrencilerimizin her bakımdan en iyisini hakkettiği bilincinde olmanızdır.

 

Konsept okullar çalışmamızı hayata geçirmek için yatırım programı çalışmalarımızı tamamladık. Böylelikle anaokullarımız, ilkokullarımız, ortaokullarımız ve liselerimiz yeni görünümlerine kavuşacak.

 

Okullarımızda kantinlerin hijyenine ve sağlıklı gıdalara yer veriliyor mu? Şiddete maruz kalan öğrencilerimiz var mı? Madde bağımlısı ve parçalanmış aile öğrencilerimiz var mı? Bunların tespitlerini yaparak eylem planlarını oluşturacaksınız. Öğrenci-veli diyaloglarınız en üst seviyede olacak.

 

Pansiyonlu okullarımızın pansiyonları çocuklarımızın ev ortamlarından daha konforlu ve güzel olması gerekmektedir. Temizlik ve düzen bakımından mükemmeliyeti yakalamak zorundayız.

 

Yetiştirme kursları, açılmış olmak için açılmasın. Bu kurslar çocuklarımızın bir üst öğrenime hazırlanmasında büyük önem arz ediyor.

 

Denizli’nin başarısını yukarıya taşıyan ve devamını getirecek olan sizlersiniz. Sizlere olan güvenimiz sonsuzdur. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’dan sonra Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katılımcılara slaytlar eşliğinde çalışmalarında dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.

 

Toplantı bitimi; okul kurum müdürleri toplantının gayet verimli olduğunu ve Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un kendileri ile bizzat ilgilenmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

Bozkurt ilçesinden sonra İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve ekibi Çal ilçesine geçerek burada Çal ve Bekilli ilçe milli eğitim müdürleri, okul ve kurum müdürleri ile bir araya geldi.

 

 

 Bozkurt İlçe Toplantı

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.