DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverler Ortaokuluna 3’lü Destek

Hayırseverler Ortaokuluna 3’lü Destek
Hayırseverler Ortaokuluna 3’lü Destek

Hayırsever işadamlarımızın eğitime verdikleri desteğe bir katkı da Kocaeli merkezli Koruma Klor Alkali San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamları Vefa İbrahim Aracı ve Hayırsever İşadamı Şükrü Kemal Aracı’dan geldi. 2012 senesinde İlimiz Honaz İlçesi Kocabaş Mahallesinde faaliyete başlayan Koruma Klor Alkali San. ve Tic. A.Ş.’nin  Denizli’deki eğitim yatırımlarına ilk desteği 300 bin TL ile Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesi’nde 3 milyon lira maliyetle bitirilmesi planlanan ve imece usulü ile yapılacak olan Hayırseverler Ortaokulu’na oldu.

 

Denizli eğitimine katkı amacıyla Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamları Vefa İbrahim Aracı ve Şükrü Kemal Aracı ile Koruma Klor Alkali San. ve Tic. A.Ş. Denizli Fabrika Müdürü Hüseyin Şener katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Vefa İbrahim Aracı, daha önce de farklı şehirlerde eğitime destek verdiklerini söyleyerek, “Daha önce firmamıza ait fabrikaların bulunduğu Kocaeli ve Hatay illerinde eğitim, sağlık ve sosyal hizmet anlamında destek ve yardımlarda bulunduk. Denizli’de de ilk olarak eğitim alanında yapımı planlanan okulda üç derslik yapacak şekilde destek veriyoruz.  İnşallah bu bir başlangıç, Allah devamını nasip eder ve Denizli’ye de okul yaptırırız. Sonrasında da artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Hayırsever Şükrü Kemal Aracı da, eğitime destek vermekten mutlu olduklarını söyleyerek, yapılacak olan okulun hayırlı olmasını diledi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise Hayırseverler Ortaokulu için başlatılan kampanyaya hayırsever insanlarımızın ilgisinin artarak devam ettiğini belirterek; “Bugün de üç derslik desteği ile Şükrü Kemal Aracı Beyefendi ve Vefa İbrahim Aracı Beyefendiler bu kampanyaya katıldılar. Kendileri sanayimize ve ülke ekonomisine çok değerli katkıda bulunan işletmelerin sahipleri. Bugün Hayırseverler Ortaokuluna 300 bin lira katkı ile 3 derslik yaptırmak suretiyle abi kardeş olarak ortak katkıda bulunuyorlar. Ben kendilerine şükranlarımı arz ediyor, teşekkür ediyorum. İşlerinin daha başarı olmasını, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. Allah ömürlerine bereket versin, uzun ömürler versin diye temenni ediyorum” dedi.

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesi’nde yaptırılacak olan Hayırseverler Ortaokulu bodrum+zemin+3 kattan oluşacaktır. 24 derslikli olacak olan okul toplamda 3 milyon TL’ye mal olacak. Okulun yapımı için hayırseverler 100 bin lira katkıda bulunabilecek ve her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek.

 

 

1949 yılında zirai ilaç üretimi için kurulan Koruma Tarım’ın 1963 yılında kurduğu Derince Klor Alkali Tesisleri’nin 1994 yılında İzmitli İşadamı Vefa İbrahim Aracı tarafından satın alınmasıyla üretim ve hizmet yelpazesini sürekli genişleten Koruma Klor Alkali San. ve Tic. A.Ş., son olarak 2012 yılında da İlimiz Honaz İlçesinde dünyanın en son teknolojisine sahip menbran elektroliz tesisini kurdu. Bugün Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu arasında bulunan Koruma Klor Alkali San. Ve Tic. A.Ş.’nin sahipleri olan Aracı Ailesi, Şirketin kuruluş merkezi olan Kocaeli’de merhum babaları adına 6.000 m2 toplam alanda 47 derslik, 3 anaokulu, 4 iş atölyesi ve 4 laboratuardan oluşan “Şükrü Aracı İlkokulu ve Ortaokulu” ile merhum anneleri adına Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen ve dinlenme alanlarıyla birlikte toplam 12500 m2.lik alanıyla Türkiye’de bir ilk olan 170 yataklı “Semahat Aracı Yaşlı Tıbbi Bakım Merkezi” projesini tamamlayıp eğitim ve sağlık alanında büyük bir hayıra vesile oldu. Bunların yanı Aracı Ailesinin dini tesislerin ihyası, şehit ve gazi ailelerine destek, spor kulüplerine sponsorluk, üniversite öğrencilerine burs sağlamak gibi birçok sosyal hizmet projesini de gerçekleştirdi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.